RS/PA
A.net/PA
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Methacton Hs Track & Field and Cross Country - Norristown, Pennsylvania
you RUN the place
1001 Kriebel Mill Road, Norristown, Pennsylvania, 19403, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Zoe Bongiovanni
Photos (
0
)
View
Videos (
1
)
View
News (
7
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2009 / 2010 - (1 articles)
2010 / 2011 - (1 articles)
2011 / 2012 - (1 articles)
2012 / 2013 - (4 articles)
All News
Search
2013 Results - Kevin Dare High School Invitational
Published by
RunnerSpace.com/HighSchool
Jan 19th 2013, 11:05pm
Comments
Kevin Dare High School Invitational
- Jan 19, 2013
Horace Ashenfelter III Indoor Track, University Park, PA, US
« Filter Results by Team: »
Altoona Area
Archbishop Carroll
Archbishop Curley
Bishop Mcdevitt (Harrisburg)
Bishop Mcdevitt (Wyncote)
Bishop McNamara
Cedar Cliff
Central Bucks East
Central Dauphin
Cheltenham
Coatesville Area
Conestoga
Cumberland Valley
Dallastown Area
Eastern Lebanon
Elizabeth Seton
Germantown Academy
Glen Mills Schools
Gonzaga College
Hatboro Horsham Senior
Hazleton Area
Hershey
Hollidaysburg Area
Holy Ghost Prep
J P Mccaskey
Jamestown
Lewisburg Area
Lower Dauphin
Manchester Valley
Methacton
Mifflin County
Mt de Sales
Neshaminy
Norristown Area
North East
North Penn (Lansdale)
Northeast Bradford
Northern Bed
Penncrest
Pennridge
Penns Valley
Phoenixville Area
Radnor
Red Lion Area
Riverdale Baptist
Robbinsville
Saint Basil Academy
Sayre Area
Springfield (Delco)
Springside S
State College Area
Strath Haven
Twin Valley
Warwick Valley
Western Wayne
Woodberry Forest
Wyoming Valley West
Wyomissing Area
Men:
60m
|
200m
|
400m
|
800m
|
Mile
|
3k
|
60h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
60m
|
200m
|
400m
|
800m
|
Mile
|
3k
|
60h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Minnig, Cody
12
Neshaminy
06.99
nwi
1
2
Abdul-Karim, Tawfiq
12
Woodberry Forest
07.04
nwi
1
3
Smith, Joey
12
Norristown Area
07.06
nwi
1
4
Cardwell, Christian
12
Bishop McNamara
07.07
nwi
1
5
Boyer, Josh
12
Lower Dauphin
07.17
nwi
1
6
Cook, Eric
11
Conestoga
07.23
nwi
1
7
Howell, Renard
11
Neshaminy
07.31
nwi
1
Mens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Minnig, Cody
12
Neshaminy
07.00
nwi
4
2
Smith, Joey
12
Norristown Area
07.08
nwi
5
3
Abdul-Karim, Tawfiq
12
Woodberry Forest
07.14
nwi
7
4
Cardwell, Christian
12
Bishop McNamara
07.15
nwi
3
5
Britton, Ebrahim
12
State College Ar
07.16
nwi
1
6
Cook, Eric
11
Conestoga
07.17
nwi
2
6
Howell, Renard
11
Neshaminy
07.17
nwi
8
8
Boyer, Josh
12
Lower Dauphin
07.18
nwi
9
9
Moore, Ricky
11
Glen Mills Schoo
07.21
nwi
5
10
Brown, Mike
12
Norristown Area
07.26
nwi
6
11
Hollingsworth, Da 'quon
11
Jamestown
07.27
nwi
9
12
Allen, Corey
11
Central Dauphin
07.29
nwi
7
12
Walker, Devon
12
Cumberland Valle
07.29
nwi
4
14
Durnell, Dion
10
Penncrest
07.30
nwi
5
15
Ortiz, Josh
12
Wyoming Valley W
07.31
nwi
3
16
Asher, Christian
11
Woodberry Forest
07.32
nwi
6
17
McIntyre, Andrew
12
Hatboro Horsham
07.33
nwi
8
18
Bossard, Brandon
12
Methacton
07.36
nwi
1
18
Bailey, Nathan
12
Cumberland Valle
07.36
nwi
1
20
Lawson, Rashad
11
Bishop Mcdevitt
07.37
nwi
2
21
Gibson, Tyrone
10
Bishop Mcdevitt
07.39
nwi
6
22
Strong, Kesean
10
Archbishop Curle
07.40
nwi
7
23
Pennington, Dorian
11
Coatesville Area
07.43
nwi
2
24
Troutman, Blaine
09
Eastern Lebanon
07.44
nwi
7
24
Chew, Trevor
10
Methacton
07.44
nwi
3
26
Stoltz, Jon
11
Altoona Area
07.45
nwi
9
27
Torres, Miguel
11
J P Mccaskey
07.46
nwi
3
27
Worley, Daquan
11
Coatesville Area
07.46
nwi
8
29
Accors, Nick
12
Riverdale Baptis
07.47
nwi
1
30
Chism-Brungard, Cameron
12
Western Wayne
07.48
nwi
2
31
Strause, Cameron
11
Eastern Lebanon
07.52
nwi
2
32
Armstrong, Kyle
12
Manchester Valle
07.54
nwi
3
33
Norrie, Wit
12
Red Lion Area
07.56
nwi
6
33
Tapia, Henry
09
Jamestown
07.56
nwi
7
33
Acosta, Eric
10
Wyoming Valley W
07.56
nwi
3
33
Canselo, Colby
11
Hatboro Horsham
07.56
nwi
2
37
Rodriguez, Jamonte
11
J P Mccaskey
07.57
nwi
5
38
Palmer, Quincy
10
Red Lion Area
07.58
nwi
9
39
Weedon, Shaquan
10
Central Dauphin
07.59
nwi
4
39
Daman, Tristan
09
State College Ar
07.59
nwi
7
39
Firuta, Matt
09
Pennridge
07.59
nwi
8
42
Ellis, Patrick
11
Penncrest
07.60
nwi
3
43
Williams, Kyle
11
Warwick Valley
07.63
nwi
9
43
Naipaul, Allister
11
Archbishop Curle
07.63
nwi
9
45
Dennis, Marcus
11
Gonzaga College
07.64
nwi
5
46
Carrington, Kyroon
11
Mifflin County
07.66
nwi
8
47
Barnes, Kyle
11
Archbishop Curle
07.67
nwi
6
48
Coan, Conner
10
Strath Haven
07.68
nwi
1
49
Smith, Justin
11
Bishop McNamara
07.69
nwi
5
49
Waston, Hunter
11
Gonzaga College
07.69
nwi
4
51
Detrick, Bradford
10
Holy Ghost Prep
07.71
nwi
7
52
Carper, Jon
10
Altoona Area
07.74
nwi
1
53
Fryson, Charles
11
Strath Haven
07.75
nwi
4
54
Tompkins, Quinn
10
Pennridge
07.78
nwi
6
55
Sutton, Vincent
12
Dallastown Area
07.79
nwi
2
56
Lau, Allen
10
Wyomissing Area
07.84
nwi
7
57
Grace, Jack
11
Warwick Valley
07.87
nwi
8
58
Fenstermacher, Brett
09
North Penn (Lans
07.89
nwi
9
59
Bonn, Vince
11
Archbishop Curle
07.90
nwi
4
60
Curry, Kiristan
09
Riverdale Baptis
07.95
nwi
5
61
Feeney, Kevin
12
Holy Ghost Prep
08.03
nwi
8
62
Butz, Dan
11
North Penn (Lans
08.22
nwi
1
63
Dash, Caleb
09
Manchester Valle
08.25
nwi
3
64
Leiss, Eric
11
Western Wayne
08.26
nwi
4
64
Harris, James
11
Wyomissing Area
08.26
nwi
8
64
Paynter, Ed
11
Springfield (Del
08.26
nwi
6
67
Davis, Nathan
10
Hershey
08.32
nwi
9
--
McGinnis, Ian
12
Mifflin County
FS
nwi
2
Mens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Howell, Renard
11
Neshaminy
22.27
nwi
13
2
Minnig, Cody
12
Neshaminy
22.34
nwi
14
3
Ways, Eric
11
Woodberry Forest
22.62
nwi
13
4
Seldon, Davon
11
Glen Mills Schoo
22.63
nwi
13
5
Cardwell, Christian
12
Bishop McNamara
22.65
nwi
14
6
Hill, Nigel
11
Twin Valley
22.76
nwi
14
7
Abdul-Karim, Tawfiq
12
Woodberry Forest
22.88
nwi
13
8
Kelly, Dan
11
Warwick Valley
22.95
nwi
12
9
Durnell, Dion
10
Penncrest
23.21
nwi
11
10
Walker, Devon
12
Cumberland Valle
23.24
nwi
12
11
Ballenger, Tyree
11
J P Mccaskey
23.35
nwi
10
12
Dillingham, Aaron
10
Bishop McNamara
23.36
nwi
8
13
ROTHENBERGER, ERIC
11
North Penn (Lans
23.40
nwi
10
14
Bossard, Brandon
12
Methacton
23.45
nwi
12
15
Brown, Mike
12
Norristown Area
23.47
nwi
14
16
McIntyre, Andrew
12
Hatboro Horsham
23.48
nwi
9
17
Thompson, Phillip
11
Springfield (Del
23.51
nwi
9
18
Akil, Isaiah
10
Riverdale Baptis
23.56
nwi
11
19
Dadeboe, John
12
Dallastown Area
23.66
nwi
8
20
Jackson, Adrian
11
Dallastown Area
23.70
nwi
6
21
Firuta, Matt
09
Pennridge
23.71
nwi
7
22
Baressi, Melo
12
Archbishop Curle
23.74
nwi
10
22
Cook, Eric
11
Conestoga
23.74
nwi
13
24
Madlock, James
10
Archbishop Curle
23.76
nwi
10
25
Gordon, Shawn
11
Eastern Lebanon
23.81
nwi
4
26
Boyer, Josh
12
Lower Dauphin
23.83
nwi
11
27
Martin, Keiko
11
Hatboro Horsham
23.84
nwi
7
28
Kessler, Jaquest
11
Glen Mills Schoo
23.89
nwi
6
28
Ventura, Jt
Hollidaysburg Ar
23.89
nwi
9
30
Hagerty, Kyle
12
Pennridge
23.92
nwi
5
31
Waston, Hunter
11
Gonzaga College
23.95
nwi
10
32
Knight, Xavier
12
Phoenixville Are
23.99
nwi
8
32
Kline, Michael
12
Mifflin County
23.99
nwi
7
34
Moultrie, Justin
10
Archbishop Curle
24.06
nwi
5
35
Saunders, Zach
09
Methacton
24.09
nwi
9
36
Capuano, Justin
12
Jamestown
24.10
nwi
9
37
Leach, Kendall
09
Archbishop Curle
24.19
nwi
11
38
Jones, Josh
11
Red Lion Area
24.23
nwi
7
39
Reynolds, Nathan
09
Norristown Area
24.27
nwi
8
40
Ruza, John
11
Strath Haven
24.34
nwi
7
40
Kent, Nate
11
Strath Haven
24.34
nwi
6
42
Bailey, Nathan
12
Cumberland Valle
24.35
nwi
12
43
McKeith, James
11
Twin Valley
24.41
nwi
12
44
Watson, Michael
12
Jamestown
24.46
nwi
5
45
Ajlane, Youssef
12
Cedar Cliff
24.57
nwi
4
46
Flamer, Isaiah
11
Coatesville Area
24.82
nwi
3
47
Daman, Tristan
09
State College Ar
24.87
nwi
4
48
Gray, Marcus
10
Bishop Mcdevitt
24.88
nwi
2
49
Frutiger, Wil
12
Cedar Cliff
24.89
nwi
5
50
Hershey, Adam
12
Altoona Area
24.90
nwi
6
51
Pupo, Alex
12
Mifflin County
24.91
nwi
5
52
Feeney, Kevin
12
Holy Ghost Prep
25.02
nwi
7
53
Troutman, Tim
10
Altoona Area
25.07
nwi
4
54
Nierva, Anthony
12
Robbinsville
25.22
nwi
2
55
Martin, Joey
09
Central Dauphin
25.29
nwi
4
56
Arietta, Omar
10
Warwick Valley
25.33
nwi
6
57
Butz, Dan
11
North Penn (Lans
25.37
nwi
3
58
Bacza, Patrick
11
Holy Ghost Prep
25.49
nwi
3
59
Chism-Brungard, Cameron
12
Western Wayne
25.69
nwi
8
60
Keefer, Kyle
12
Eastern Lebanon
25.79
nwi
3
61
Rozman, Tony
10
Hershey
25.96
nwi
1
62
Turner, Kevon
10
Gonzaga College
26.00
nwi
3
63
Seiple, Dakota
12
Red Lion Area
26.14
nwi
2
64
Reyes, Nick
09
Penncrest
26.65
nwi
4
65
Shanks, Alex
09
Manchester Valle
26.77
nwi
1
66
Shuttlesworth, Will
09
Wyomissing Area
27.10
nwi
2
67
Davis, Nathan
10
Hershey
27.46
nwi
1
68
Dash, Caleb
09
Manchester Valle
27.47
nwi
1
69
Rogers, Galen
11
Phoenixville Are
27.98
nwi
2
70
Shaffer, Tim
10
Western Wayne
28.02
nwi
1
71
Bell, Jakeem
12
Wyoming Valley W
28.38
nwi
8
72
Saunders, Kevin
12
Wyoming Valley W
30.32
nwi
1
--
Torres, Miguel
11
J P Mccaskey
FS
nwi
11
Mens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ways, Eric
11
Woodberry Forest
49.29
14
2
Stenderowicz, Nick
12
Pennridge
49.35
14
3
Leach, Tyrone
11
Norristown Area
50.83
13
4
Hill, Nigel
11
Twin Valley
51.21
14
5
Jackson, Adrian
11
Dallastown Area
51.48
10
6
Miller, Brady
12
Cumberland Valle
51.71
14
7
Burton, Jordan
11
Warwick Valley
51.75
14
8
Medina, Saybrim
11
Phoenixville Are
51.87
12
8
Thomas, Mackensey
11
Phoenixville Are
51.87
12
10
Moore, Mitchell
11
Jamestown
51.88
11
11
Miller, Andrew
11
Wyomissing Area
52.08
13
12
Akil, Isaiah
10
Riverdale Baptis
52.12
12
13
Ventura, Jt
Hollidaysburg Ar
52.28
12
14
Davis, Brandon
11
Holy Ghost Prep
52.30
12
15
Howell, Renard
11
Neshaminy
52.31
13
16
Post, Mason
11
State College Ar
52.39
11
16
Dillon, Andrew
10
Norristown Area
52.39
11
18
Patton, Zac
12
Central Dauphin
52.47
9
19
Stoltz, Jon
11
Altoona Area
52.57
10
20
Baressi, Melo
12
Archbishop Curle
52.69
13
21
Reilly, Tom
11
Warwick Valley
52.75
11
22
AUSTIN, SMITH
12
North Penn (Lans
52.85
9
22
Sulon, Joe
12
Neshaminy
52.85
8
24
Sjoreen, Gunnar
11
Conestoga
53.07
7
25
Self, Malik
11
Bishop McNamara
53.19
8
26
Somaru, Paul
10
Strath Haven
53.56
9
27
Tejeda, Anstron
10
J P Mccaskey
53.63
9
28
Capuano, Justin
12
Jamestown
53.64
7
29
Showalter, Nate
12
Bishop Mcdevitt
53.68
5
30
Branch, Shareek
09
Gonzaga College
53.90
7
31
Beck, Tim
12
Mifflin County
53.97
8
32
Reffner, Joe
10
Altoona Area
53.98
7
33
Smoot, Corey
12
Riverdale Baptis
54.09
10
34
Manz, Matt
12
Conestoga
54.16
7
35
Bratsis, Alex
10
Strath Haven
54.21
9
36
Bilicic, Griffin
09
Methacton
54.28
5
37
Jones, Tre
09
Gonzaga College
54.30
6
38
Ajlane, Youssef
12
Cedar Cliff
54.46
4
39
Mauer, Reece
11
North Penn (Lans
54.49
6
40
Haight, Seth
12
Red Lion Area
54.55
5
41
McKeith, James
11
Twin Valley
54.75
8
42
Dias, Ethan
10
Hershey
54.85
5
43
Asencio, Chis
12
J P Mccaskey
55.02
10
44
Orji, Nicholas
10
Archbishop Curle
55.23
10
45
Davis, Nathan
11
Glen Mills Schoo
55.26
6
46
Kenney, Jeff
11
Hatboro Horsham
55.27
5
47
Gilbertson, Chris
10
Eastern Lebanon
55.69
3
48
Collis, Joseph
10
Methacton
55.98
6
49
Troutman, Blaine
09
Eastern Lebanon
56.28
3
50
Azzato, Michael
12
Central Dauphin
56.54
4
51
Masgai, Alex
10
Pennridge
56.55
6
52
Patil, Ruturaj
10
Penncrest
56.79
5
53
Caruso, Mark
11
Bishop Mcdevitt
57.10
1
54
Prior, Andrew
11
Holy Ghost Prep
57.22
3
55
Gross, Ryan
10
Robbinsville
57.57
3
56
Becker, Ben
12
Wyoming Valley W
57.58
2
57
Keller, Alex
11
Red Lion Area
57.97
4
58
Hoy, Ben
09
Lower Dauphin
58.51
4
59
Curtis, Zach
10
Western Wayne
58.53
2
60
Carey, Spencer
10
Western Wayne
58.63
2
61
Shanks, Alex
09
Manchester Valle
58.89
1
62
Guiducci, Alessandro
11
Robbinsville
58.96
2
63
Melander, Scott
12
Dallastown Area
59.12
2
64
Smedley, Mitch
09
Springfield (Del
59.93
1
65
Shawver, Brandon
12
Mifflin County
1:00.57
2
66
Dash, Caleb
09
Manchester Valle
1:00.95
1
67
Horan, Tim
09
Springfield (Del
1:05.01
1
--
Wagner, Seamus
12
State College Ar
FS
8
--
Regar, Derek
11
Cumberland Valle
DNF
6
--
Smith, Keenan
12
Coatesville Area
DQ
4
Mens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Logue, Joe
11
Pennridge
1:56.60
1
2
Kunzweiler, Alec
12
Cumberland Valle
1:57.61
1
3
Smathers, Ryan
North East
1:59.70
1
4
Atkins, Justin
12
Archbishop Curle
1:59.98
1
5
Gatchell, Caleb
12
Red Lion Area
2:01.95
1
6
Hamilton, Nathan
12
Hershey
2:02.06
1
7
Myers, Colin
12
Penncrest
2:02.28
1
8
Brodeur, Jake
12
Hershey
2:02.89
1
9
Schmitt, Chris
11
Warwick Valley
2:03.03
1
10
Jewett, Curt
Northeast Bradfo
2:03.31
1
11
Johnson, Ryan
12
Conestoga
2:03.36
1
12
Endress, Mitch
11
Altoona Area
2:03.38
1
13
Myers, Ryan
11
J P Mccaskey
2:03.73
1
14
Masgai, Joe
12
Pennridge
2:04.41
1
15
Chippetta, Matt
11
Phoenixville Are
2:04.48
1
16
Halligan, Sean
11
Warwick Valley
2:04.97
1
17
Foust, Brad
10
Altoona Area
2:05.16
1
18
Forbes, James
11
Strath Haven
2:05.44
1
19
Butkiewicz, Will
12
Wyoming Valley W
2:05.93
1
20
Harkins, Cody
12
Central Dauphin
2:06.06
1
21
St. Peter, Scott
12
Cumberland Valle
2:06.45
1
22
Geary, Colin
10
Twin Valley
2:07.06
1
23
Jacques, Leonard
12
Archbishop Curle
2:07.45
1
24
Fisher, Kayra
12
Neshaminy
2:07.58
1
25
Beer, Raymond
11
Holy Ghost Prep
2:07.66
1
26
Nickerson, Mitch
12
North Penn (Lans
2:07.93
1
27
Pankiw, Alex
12
Central Dauphin
2:07.94
1
28
Bateman, Alex
11
Penncrest
2:08.10
1
29
Jenkins, Gabriel
11
Bishop McNamara
2:08.18
1
30
Duffy, Tom
11
Methacton
2:08.86
1
31
Brennan, Nicholas
12
Robbinsville
2:09.10
1
32
Counterman, Sean
12
Manchester Valle
2:09.12
1
33
Walsh, Patrick
10
Jamestown
2:09.51
1
34
Brown, Edwin
10
Riverdale Baptis
2:09.52
1
35
Drago, Kevin
11
State College Ar
2:10.30
1
36
Macklin, Herman
12
J P Mccaskey
2:10.58
1
37
Morbeck, Brad
11
Strath Haven
2:10.92
1
38
Cessna, Ray
11
Springfield (Del
2:10.96
1
39
Spielberger, Kyle
12
Holy Ghost Prep
2:12.06
1
40
Landry, Malik
11
Archbishop Curle
2:12.20
1
41
Digiacomo, Dominic
10
Twin Valley
2:12.37
1
42
Russler, Cullen
12
Mifflin County
2:12.61
1
43
Mulligan, Jack
11
Lower Dauphin
2:13.07
1
44
Katora, Neil
12
Dallastown Area
2:13.30
1
45
Stashko, Connor
12
State College Ar
2:13.55
1
46
Bouldin, Matt
10
Archbishop Curle
2:13.79
1
47
Hostrander, Reed
12
Methacton
2:13.86
1
48
Pitman, Mark
11
Bishop Mcdevitt
2:14.19
1
49
Tessier, Gerard
12
Neshaminy
2:14.42
1
50
Colonna, Michael
12
Robbinsville
2:14.81
1
51
Almestica, Jomar
11
Glen Mills Schoo
2:15.77
1
52
McCain, Randy
11
Bishop McNamara
2:16.01
1
53
Schopfer, Matt
12
Bishop Mcdevitt
2:16.28
1
54
Johnson, Jordan
12
Jamestown
2:17.88
1
55
Barshinger, Cooper
12
Red Lion Area
2:17.98
1
56
Yoder, Trenton
10
Mifflin County
2:18.18
1
57
Mata, Fernando
10
Gonzaga College
2:18.39
1
58
Miller, Jake
11
Gonzaga College
2:19.77
1
59
DeVito, Brian
12
Western Wayne
2:21.97
1
60
Sauter, Christian
11
Western Wayne
2:22.61
1
61
Murray, Jordan
10
Hatboro Horsham
2:24.32
1
62
Saveleski, Nick
11
Manchester Valle
2:24.37
1
63
Babb, Gavin
10
Wyomissing Area
2:24.80
1
64
Anthony, Connor
09
Wyomissing Area
2:26.18
1
65
Swetkowski, Scott
12
Hatboro Horsham
2:26.34
1
66
Sunday, Iain
09
Cedar Cliff
2:28.83
1
67
Reed, Jack
12
Phoenixville Are
2:29.56
1
68
Duncan, Lawrence
12
Riverdale Baptis
2:35.02
1
69
Litschi, Lance
11
Eastern Lebanon
2:35.57
1
70
DeStefano, Ryan
09
Springfield (Del
2:38.61
1
71
Arnold, Tyler
12
Eastern Lebanon
2:39.66
1
72
Rodrigues, Chris
10
Wyoming Valley W
2:41.28
1
Mens Mile
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Huemmler, Jack
12
Strath Haven
4:20.74
1
2
Groh, Jeff
11
Lower Dauphin
4:24.06
1
3
Jewett, Curt
Northeast Bradfo
4:24.63
1
4
Cather, William
11
State College Ar
4:26.93
1
5
Smathers, Ryan
North East
4:29.64
1
6
Butera, Dylan
11
Strath Haven
4:30.68
1
7
Kardish, Christian
11
Holy Ghost Prep
4:30.74
1
8
Hopkins, Pat
11
Methacton
4:31.05
1
9
Watro, Curtis
12
Methacton
4:31.97
1
10
Olson, Jared
12
Warwick Valley
4:32.99
1
11
Pulliam, Kevin
11
Gonzaga College
4:34.49
1
12
Adams, Kyle
11
State College Ar
4:35.16
1
13
Hoyle, Chris
11
Gonzaga College
4:36.00
1
14
Coburn, Alex
12
Cumberland Valle
4:36.03
1
15
Trump, Dalton
12
J P Mccaskey
4:37.56
1
16
Coakley, Josh
10
Twin Valley
4:39.76
1
17
Weidner, Sean
10
Lower Dauphin
4:41.44
1
18
Angelina, Nick
12
Penncrest
4:41.65
1
19
Evans, Nicholas
12
Woodberry Forest
4:42.48
1
20
Pardoe, Nate
12
Red Lion Area
4:42.52
1
21
Givens, Tim
10
Twin Valley
4:42.56
1
22
Stroh, Dominic
10
Altoona Area
4:42.86
1
23
Rohde, Kyle
11
Cumberland Valle
4:43.43
1
24
Foust, Brad
10
Altoona Area
4:45.02
1
25
Singleton, Robert
09
Woodberry Forest
4:45.13
1
26
Parker, Patrick
12
Mifflin County
4:45.49
1
27
Molloy, Matthew
11
North Penn (Lans
4:46.09
1
28
Cray, Eric
12
Hershey
4:46.17
1
29
Peterson, Dan
10
Warwick Valley
4:46.23
1
30
Wilson, Ben
10
Central Dauphin
4:46.68
1
31
Orcutt, Taylor
10
Penncrest
4:46.96
1
32
Repetz, Nathan
12
Cedar Cliff
4:47.00
1
33
Nally, Alex
11
Central Dauphin
4:47.41
1
34
Piscitelli, Brian
11
North Penn (Lans
4:48.47
1
35
Ashbach, Dylan
10
Hatboro Horsham
4:49.10
1
36
DiCintio, Jack
09
Wyomissing Area
4:52.20
1
37
Gatchell, Ethan
10
Red Lion Area
4:53.50
1
38
Rosenberger, Dylan
12
Wyomissing Area
4:54.05
1
39
Mazzeo, Seth
12
Neshaminy
4:54.31
1
40
Spitz, Mark
12
Dallastown Area
4:59.81
1
41
Lynch, James
11
Robbinsville
5:00.00
1
42
Mcguckin, Collin
11
Springfield (Del
5:01.39
1
43
Hopkins, Duncan
10
J P Mccaskey
5:04.17
1
44
Capestrani, Michael
12
Jamestown
5:05.19
1
45
Dineen, Patrick
10
Holy Ghost Prep
5:05.25
1
46
McGarry, Eric
11
Pennridge
5:05.56
1
47
Edborg, Christian
10
Jamestown
5:05.71
1
48
Babayemi, Emmanuel
12
Archbishop Curle
5:07.07
1
49
Lawton, Vince
12
Archbishop Curle
5:07.12
1
50
Sebeck, Shane
12
Dallastown Area
5:07.61
1
51
Hoffman, Nick
10
Neshaminy
5:08.30
1
52
McGinnis, Sean
09
Phoenixville Are
5:11.01
1
53
Cartenga, Josh
10
Coatesville Area
5:11.46
1
54
Sauter, Christian
11
Western Wayne
5:13.91
1
55
Endler, P.J.
12
Wyoming Valley W
5:17.45
1
56
Vaccaro, Adam
10
Western Wayne
5:18.25
1
57
Trueblood, Noah
11
Pennridge
5:20.03
1
58
Ciccolini, Jay
09
Mifflin County
5:20.53
1
59
Sunday, Iain
09
Cedar Cliff
5:20.93
1
60
Coulter-Johnson, Kyle
10
Norristown Area
5:21.12
1
61
Dumochelle, Brady
11
Manchester Valle
5:23.90
1
62
Saveleski, Nick
11
Manchester Valle
5:25.63
1
63
Darcy, Liam
09
Phoenixville Are
5:33.19
1
64
Dougher, Cole
10
Bishop Mcdevitt
5:37.92
1
65
Yunkunis, David
12
Wyoming Valley W
5:39.81
1
66
Regnell, Alex
12
Eastern Lebanon
5:59.37
1
67
Tran, Eric
10
Bishop Mcdevitt
6:01.08
1
Mens 3000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Colwell, Jon
12
Mifflin County
8:45.99
1
2
Quinn, Conner
12
Hatboro Horsham
8:50.94
1
3
Williams, Sam
Northeast Bradfo
8:58.84
1
4
Fetterman, Jacob
Hazleton Area
9:00.71
1
5
Reilly, Patrick
11
Dallastown Area
9:05.91
1
6
Nissley, Cole
11
Lower Dauphin
9:07.63
1
7
MACAULEY, JACK
12
North Penn (Lans
9:15.60
1
8
Lizins, Kris
11
Twin Valley
9:22.96
1
9
Trump, Dalton
12
J P Mccaskey
9:24.43
1
10
Crawford, Jordan
12
Cedar Cliff
9:24.86
1
11
Miller, Justin
10
Springfield (Del
9:25.70
1
12
Santeusanio, Josh
11
Lower Dauphin
9:29.44
1
13
Futrell, Terrence
12
Altoona Area
9:34.54
1
14
Geary, Colby
10
Twin Valley
9:35.45
1
15
Henderson, Jeff
11
Pennridge
9:35.65
1
16
Twombly, Adam
11
Conestoga
9:36.12
1
17
Hopkins, Duncan
10
J P Mccaskey
9:36.27
1
18
Michon, Michael
12
Robbinsville
9:36.71
1
19
Knudsen, Darien
10
Mifflin County
9:36.80
1
20
Beyerle, Matt
11
State College Ar
9:37.34
1
21
Has, Alex
11
Pennridge
9:38.90
1
22
Wasko, Quinn
10
Cumberland Valle
9:40.54
1
23
Comber, Casey
10
Hatboro Horsham
9:46.28
1
24
Pacelli, Nick
09
Warwick Valley
9:46.62
1
25
Chapman, Eric
10
Neshaminy
9:47.51
1
26
Adolph, Matt
09
Warwick Valley
9:48.20
1
27
Deignan, Eric
12
Central Dauphin
9:51.28
1
28
Floam, Jacob
09
Gonzaga College
9:51.86
1
29
Cooper, Jimmy
10
Conestoga
9:53.54
1
30
Van Duyne, Dylan
11
Strath Haven
9:54.67
1
31
Cooney, Michael
10
North Penn (Lans
9:55.72
1
32
Milligan, Alex
09
State College Ar
9:56.97
1
33
Kirshenbaum, Jeff
09
Methacton
9:58.09
1
34
Sisson, Adam
11
Penncrest
10:00.84
1
35
Uliano, Joe
09
Altoona Area
10:05.57
1
36
Corado, Michael
10
Hershey
10:07.00
1
37
Wimbish, Will
10
Gonzaga College
10:11.16
1
38
Buonamassa, Patrick
10
Robbinsville
10:11.63
1
39
Gemmel, Phillip
11
Coatesville Area
10:11.78
1
40
Harnish, Jared
09
Eastern Lebanon
10:24.52
1
41
Barnes, Zachery
11
Jamestown
10:25.10
1
42
Pfeiffer-Kelly, Dan
12
Strath Haven
10:26.42
1
43
Haines, Jack
10
Neshaminy
10:27.33
1
44
Coakley, Matt
09
Central Dauphin
10:28.36
1
45
Murphy-Sweet, Seth
11
Cumberland Valle
10:28.56
1
46
Minnich, Keian
12
Wyomissing Area
10:30.31
1
47
Riisen, Connor
10
Coatesville Area
10:37.23
1
48
Yosua, Adam
11
Phoenixville Are
10:40.59
1
49
Zebley, Jason
10
Glen Mills Schoo
10:42.96
1
50
Bonino, Alex
10
Wyomissing Area
10:52.66
1
51
Austin, Jeff
11
Wyoming Valley W
10:59.40
1
52
Vaccaro, Adam
10
Western Wayne
11:09.28
1
53
Artista, Luca
09
Manchester Valle
11:09.98
1
54
Salemme, Ryan
12
Jamestown
11:11.25
1
55
Fleming, Haskey
09
Western Wayne
11:31.64
1
56
Dumochelle, Brady
11
Manchester Valle
11:32.95
1
57
Dougher, Cole
10
Bishop Mcdevitt
11:40.06
1
58
Danner, Ethan
11
Bishop Mcdevitt
12:05.20
1
--
Waples, Tyrek
10
Glen Mills Schoo
DNF
1
--
Williams, Bennett
12
Wyoming Valley W
DNF
1
--
Burke, Brian
11
Archbishop Curle
DNF
1
Mens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Martin, Jordan
12
Bishop McNamara
08.01
nwi
1
2
Fiorentino, Stephen
11
Methacton
08.58
nwi
1
3
Kent, Nate
11
Strath Haven
08.72
nwi
1
4
Marrington, Dave
10
Neshaminy
08.79
nwi
1
5
Gray, Darien
12
Gonzaga College
08.83
nwi
1
6
Williams, Daniel
11
Coatesville Area
08.92
nwi
1
7
AUSTIN, SMITH
12
North Penn (Lans
09.09
nwi
1
Mens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Martin, Jordan
12
Bishop McNamara
08.23
nwi
1
2
Fiorentino, Stephen
11
Methacton
08.60
nwi
5
3
Marrington, Dave
10
Neshaminy
08.81
nwi
6
4
Gray, Darien
12
Gonzaga College
08.83
nwi
2
5
Williams, Daniel
11
Coatesville Area
08.84
nwi
8
6
Bassett, Isaac
11
Wyoming Valley W
08.86
nwi
7
7
Kent, Nate
11
Strath Haven
08.87
nwi
8
8
AUSTIN, SMITH
12
North Penn (Lans
08.92
nwi
1
9
Torsitano, Nick
12
Hatboro Horsham
08.94
nwi
5
10
Mejia, Reilyn
12
J P Mccaskey
08.99
nwi
6
11
Lauscar, Dave
12
Central Dauphin
09.00
nwi
2
12
Dadeboe, John
12
Dallastown Area
09.02
nwi
3
13
Burton, Mike
10
Coatesville Area
09.06
nwi
4
14
Hill, Uthman
12
Altoona Area
09.08
nwi
7
15
Showalter, Nate
12
Bishop Mcdevitt
09.12
nwi
3
16
Holmes, Maurice
11
Gonzaga College
09.13
nwi
5
17
Awan, Yusef
12
Wyomissing Area
09.15
nwi
3
18
Trauger, Colby
12
Pennridge
09.17
nwi
1
19
Moore, Mitchell
11
Jamestown
09.28
nwi
7
20
Sierra, Carlos
12
Penncrest
09.31
nwi
8
21
Banerjee, Alex
11
State College Ar
09.34
nwi
2
22
Smith, Jonathan
11
State College Ar
09.39
nwi
4
23
Son, Kevin
10
Penncrest
09.41
nwi
8
24
Smith, Robert
11
Archbishop Curle
09.42
nwi
7
24
Kevin, Johnson
12
Altoona Area
09.42
nwi
4
26
Baumgardner, Nathan
11
Mifflin County
09.44
nwi
2
27
Nowell, Steven
11
Jamestown
09.46
nwi
6
28
Frutiger, Wil
12
Cedar Cliff
09.55
nwi
1
29
Maggiolo, Colin
10
Warwick Valley
09.62
nwi
8
30
Keefer, Kyle
12
Eastern Lebanon
09.66
nwi
5
31
Dooley, Jared
12
Neshaminy
09.67
nwi
6
32
Reeves, Joshua
12
J P Mccaskey
09.75
nwi
5
33
Greene, Ian
12
Bishop Mcdevitt
09.78
nwi
5
34
Zweng, Joe
12
Woodberry Forest
09.87
nwi
3
35
Jayne, Jacob
12
Dallastown Area
09.89
nwi
6
35
Curtis, Zach
10
Western Wayne
09.89
nwi
4
37
Barnstad, Eric
10
Archbishop Curle
10.10
nwi
3
38
Gilbertson, Chris
10
Eastern Lebanon
10.39
nwi
2
39
Regar, Derek
11
Cumberland Valle
10.41
nwi
1
40
Gallagher, Colin
11
Cumberland Valle
10.43
nwi
1
41
Padilla, Milton
12
Holy Ghost Prep
10.46
nwi
4
42
Gauker, Zach
12
Lower Dauphin
10.55
nwi
7
43
Morales, Elvis
12
Warwick Valley
10.68
nwi
7
44
Carter, Brandon
12
Bishop McNamara
10.95
nwi
4
45
Boyd, Kendal
12
Riverdale Baptis
10.99
nwi
6
46
Groleau, Troy
10
Central Dauphin
11.02
nwi
4
47
Harpster, Braydon
11
Mifflin County
11.26
nwi
2
48
Etheridge, Hunter
11
Woodberry Forest
11.32
nwi
1
49
Fishbough, Mark
12
Holy Ghost Prep
11.55
nwi
2
50
Longenbach, Brett
11
Cedar Cliff
12.04
nwi
3
51
Waugh, Ethan
09
Manchester Valle
12.16
nwi
8
52
Zeller, Gerard
09
Manchester Valle
12.97
nwi
8
--
Gehret, Paul
10
Wyomissing Area
FS
nwi
6
Mens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Norristown Area
1:30.20
6
2
Relay Team
Pennridge
1:30.57
6
3
Relay Team
Methacton
1:32.83
6
4
Relay Team
North Penn (Lans
1:33.31
6
5
Relay Team
Bishop McNamara
1:33.49
5
6
Relay Team
Coatesville Area
1:34.00
5
7
Relay Team
Glen Mills Schoo
1:34.24
6
8
Relay Team
Mifflin County
1:34.76
3
9
Relay Team
Warwick Valley
1:35.13
5
10
Relay Team
Jamestown
1:35.38
4
11
Relay Team
Altoona Area
1:35.67
5
12
Relay Team
Bishop Mcdevitt
1:36.38
2
13
Relay Team
Hatboro Horsham
1:36.39
4
14
Relay Team
Archbishop Carro
1:36.56
4
15
Relay Team
Archbishop Curle
1:37.01
3
16
Relay Team
Central Dauphin
1:37.18
3
17
Relay Team
Red Lion Area
1:37.45
2
18
Relay Team
Strath Haven
1:38.37
5
19
Relay Team
Dallastown Area
1:38.63
2
20
Relay Team
Gonzaga College
1:39.41
4
21
Relay Team
Eastern Lebanon
1:39.71
1
22
Relay Team
State College Ar
1:40.59
2
23
Relay Team
Wyoming Valley W
1:41.58
1
24
Relay Team
Neshaminy
1:41.71
3
25
Relay Team
Springfield (Del
1:42.87
1
26
Relay Team
Holy Ghost Prep
1:42.98
3
27
Relay Team
Manchester Valle
1:44.01
3
28
Relay Team
Wyomissing Area
1:44.52
2
29
Relay Team
Hershey
1:46.29
1
30
Relay Team
Phoenixville Are
1:51.10
1
31
Relay Team
Robbinsville
1:53.75
1
--
Relay Team
Riverdale Baptis
DNF
2
--
Relay Team
Penncrest
DNF
4
--
Relay Team
J P Mccaskey
DQ
4
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Pennridge
3:20.42
3
2
Relay Team
Penncrest
3:25.97
3
3
Relay Team
Phoenixville Are
3:29.40
3
4
Relay Team
North Penn (Lans
3:31.58
3
5
Relay Team
State College Ar
3:32.32
3
6
Relay Team
Norristown Area
3:34.44
3
7
Relay Team
Strath Haven
3:34.63
3
8
Relay Team
Cumberland Valle
3:34.83
3
9
Relay Team
Coatesville Area
3:35.49
3
10
Relay Team
Holy Ghost Prep
3:35.51
2
11
Relay Team
Wyomissing Area
3:35.68
2
12
Relay Team
Gonzaga College
3:35.75
2
13
Relay Team
J P Mccaskey
3:35.77
3
14
Relay Team
Archbishop Carro
3:38.13
2
15
Relay Team
Methacton
3:38.26
2
16
Relay Team
Neshaminy
3:38.33
2
17
Relay Team
Altoona Area
3:38.94
2
18
Relay Team
Hatboro Horsham
3:39.53
1
19
Relay Team
Bishop McNamara
3:40.18
1
20
Relay Team
Bishop Mcdevitt
3:42.28
1
21
Relay Team
Robbinsville
3:42.83
1
22
Relay Team
Warwick Valley
3:43.05
2
23
Relay Team
Eastern Lebanon
3:43.33
1
24
Relay Team
Conestoga
3:45.03
1
25
Relay Team
Hershey
3:45.38
2
26
Relay Team
Mifflin County
3:50.89
1
27
Relay Team
Manchester Valle
3:52.53
1
28
Relay Team
Central Dauphin
4:09.93
1
29
Relay Team
Jamestown
4:20.19
1
Mens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Penncrest
8:11.11
1
2
Relay Team
North Penn (Lans
8:12.90
1
3
Relay Team
State College Ar
8:13.68
1
4
Relay Team
Springfield (Del
8:13.99
1
5
Relay Team
Cumberland Valle
8:18.62
1
6
Relay Team
Strath Haven
8:24.33
1
7
Relay Team
Central Dauphin
8:27.86
1
8
Relay Team
Coatesville Area
8:28.69
1
9
Relay Team
Pennridge
8:29.48
1
10
Relay Team
Red Lion Area
8:33.28
1
11
Relay Team
Altoona Area
8:37.58
1
12
Relay Team
Methacton
8:40.21
1
13
Relay Team
Gonzaga College
8:43.62
1
14
Relay Team
Hershey
8:44.56
1
15
Relay Team
Phoenixville Are
8:57.80
1
16
Relay Team
Holy Ghost Prep
8:59.34
1
17
Relay Team
Jamestown
9:01.37
1
18
Relay Team
Mifflin County
9:01.60
1
19
Relay Team
Robbinsville
9:02.47
1
20
Relay Team
Dallastown Area
9:04.15
1
21
Relay Team
Hatboro Horsham
9:11.77
1
22
Relay Team
Eastern Lebanon
9:15.34
1
23
Relay Team
Wyomissing Area
9:17.83
1
24
Relay Team
Neshaminy
9:22.28
1
25
Relay Team
Bishop Mcdevitt
9:23.20
1
26
Relay Team
Glen Mills Schoo
9:30.71
1
27
Relay Team
Wyoming Valley W
9:31.86
1
28
Relay Team
Archbishop Carro
9:40.12
1
29
Relay Team
Norristown Area
9:42.46
1
30
Relay Team
Manchester Valle
11:01.48
1
--
Relay Team
Warwick Valley
DQ
1
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Muroski, Darrik
11
Coatesville Area
52-09.50
(16.09m)
1
2
Mullin, Matthew
11
State College Ar
50-01.50
(15.28m)
1
3
Collins, Zac
12
Cedar Cliff
48-05.50
(14.77m)
1
4
Logan, Brady
11
Strath Haven
46-08.00
(14.22m)
1
5
Dupes, Bryce
12
Twin Valley
45-07.50
(13.91m)
1
6
Galemberti, Evan
12
State College Ar
45-04.50
(13.83m)
1
7
Kutz, Josh
12
Altoona Area
44-08.00
(13.61m)
1
8
Dunnigan, Ed
12
Archbishop Curle
44-06.50
(13.58m)
1
9
Resch, Cain
09
J P Mccaskey
44-03.00
(13.49m)
1
10
Boyette, Justin
11
North Penn (Lans
43-05.50
(13.25m)
1
11
Prince, Damian
11
Bishop McNamara
43-05.00
(13.23m)
1
12
Muroski, Garrett
10
Coatesville Area
42-07.00
(12.98m)
1
13
Lancaster, John
11
Archbishop Curle
41-04.50
(12.61m)
1
14
Leggett, Eric
12
Strath Haven
41-04.00
(12.60m)
1
15
Sterling, Ryan
11
Pennridge
41-03.50
(12.59m)
1
16
Gates, Benjamin
12
Dallastown Area
41-03.00
(12.57m)
1
17
Simpson, Klarance
11
Riverdale Baptis
40-11.00
(12.47m)
1
18
Apostolu, Nick
11
Springfield (Del
40-09.50
(12.43m)
1
19
Lagunas, Richard
10
Glen Mills Schoo
40-07.00
(12.37m)
1
20
Newton, William
10
North Penn (Lans
40-01.50
(12.23m)
1
21
Moat, William
11
Penncrest
39-09.50
(12.13m)
1
22
Nicholson, Sam
12
Dallastown Area
39-02.00
(11.94m)
1
23
Sweitzer, Dan
11
Wyomissing Area
38-11.00
(11.86m)
1
24
Sherman, Matthew
Methacton
38-10.00
(11.84m)
1
25
Mistretta, Joseph
10
Jamestown
38-04.00
(11.68m)
1
26
Smeltz, Cody
12
Mifflin County
38-02.00
(11.63m)
1
27
Marker, Shawn
12
Mifflin County
38-00.00
(11.58m)
1
28
Butler, Tyrone
11
Bishop McNamara
37-06.50
(11.44m)
1
29
Romanoski, Cole
11
Lower Dauphin
37-06.00
(11.43m)
1
30
White, Samuel
12
Western Wayne
37-04.00
(11.38m)
1
31
Horan, Terry
11
Warwick Valley
36-08.00
(11.18m)
1
32
Troilo, Justin
12
Penncrest
36-07.50
(11.16m)
1
33
Deleon, Trey
09
J P Mccaskey
35-11.00
(10.95m)
1
34
Bender, Ryan
12
Central Dauphin
35-07.00
(10.85m)
1
35
Lynn, Michael
10
Riverdale Baptis
35-02.00
(10.72m)
1
36
Collis, Thomas
Methacton
35-00.00
(10.67m)
1
37
Morales, Elvis
12
Warwick Valley
34-11.50
(10.66m)
1
38
Stalling, Brandon
11
Gonzaga College
33-02.00
(10.11m)
1
39
Wozniak, Tyler
09
Wyoming Valley W
33-00.50
(10.07m)
1
40
Adams, Patrick
11
Eastern Lebanon
31-05.00
(9.58m)
1
41
Eichhorst, Jacob
09
Manchester Valle
30-11.00
(9.42m)
1
42
Layne, Bryce
10
Gonzaga College
30-05.00
(9.27m)
1
42
Buccelli, Alex
12
Neshaminy
30-05.00
(9.27m)
1
44
Weiss, Mark
12
Neshaminy
29-06.00
(8.99m)
1
45
Diseroad, Dan
09
Manchester Valle
25-03.00
(7.70m)
1
45
Grudi, Tyler
10
Hershey
25-03.00
(7.70m)
1
--
Pappas, Josh
11
Wyomissing Area
FOUL
(--)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McDonald, Elizae
12
Coatesville Area
6-04.00
(1.93m)
1
2
Ballenger, Tyree
11
J P Mccaskey
6-04.00
(1.93m)
1
3
Gill, Nate
10
Manchester Valle
6-02.00
(1.88m)
1
3
Medina, Saybrim
11
Phoenixville Are
6-02.00
(1.88m)
1
5
BOARDMAN, DAN
12
North Penn (Lans
6-02.00
(1.88m)
1
5
Weedon, Shaquan
10
Central Dauphin
6-02.00
(1.88m)
1
10
Kimbrough, Detrik
12
Coatesville Area
6-00.00
(1.83m)
1
7
Holmes, Maurice
11
Gonzaga College
6-00.00
(1.83m)
1
7
GAIBLER, RILEY
12
North Penn (Lans
6-00.00
(1.83m)
1
9
Kennedy, Kevin
12
Methacton
6-00.00
(1.83m)
1
11
Grubb, Jesse
11
Central Dauphin
5-10.00
(1.78m)
1
12
Nowell, Steven
11
Jamestown
5-10.00
(1.78m)
1
13
Bogner, Geoffrey
10
J P Mccaskey
5-08.00
(1.73m)
1
14
Trusty, Kevin
12
Penncrest
5-08.00
(1.73m)
1
15
Haight, Seth
12
Red Lion Area
5-06.00
(1.68m)
1
16
Etheridge, Hunter
11
Woodberry Forest
5-06.00
(1.68m)
1
17
Forziat, Dan
12
State College Ar
5-06.00
(1.68m)
1
18
Tucker, Will
12
Woodberry Forest
5-04.00
(1.63m)
1
18
Smith, Robert
11
Archbishop Curle
5-04.00
(1.63m)
1
20
Trusty, Ethan
11
Penncrest
5-04.00
(1.63m)
1
21
Maggiolo, Colin
10
Warwick Valley
5-04.00
(1.63m)
1
21
Grubelic, Dan
12
Methacton
5-04.00
(1.63m)
1
21
Bodner, Nick
10
State College Ar
5-04.00
(1.63m)
1
--
Bosley, Corbin
09
Manchester Valle
NH
(--)
1
--
DiNardo, Gregory
11
Holy Ghost Prep
NH
(--)
1
--
Simmons, Dlron
11
Cumberland Valle
NH
(--)
1
--
Jordan, Justin
11
Bishop Mcdevitt
NH
(--)
1
--
Sullivan, Eric
09
Hershey
NH
(--)
1
--
Beleski, Derrick
12
Wyoming Valley W
NH
(--)
1
--
Barnstad, Eric
10
Archbishop Curle
NH
(--)
1
--
Williams, Josh
12
Wyoming Valley W
NH
(--)
1
--
St.Peirre, Patrick
11
Gonzaga College
NH
(--)
1
--
Dooley, Jared
12
Neshaminy
NH
(--)
1
Mens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Minnig, Cody
12
Neshaminy
22-05.25
(6.84m)
nwi
1
2
Boyer, Josh
12
Lower Dauphin
21-11.75
(6.70m)
nwi
1
3
Martin, Jordan
12
Bishop McNamara
21-06.75
(6.57m)
nwi
1
4
Smith, Joey
12
Norristown Area
21-06.00
(6.55m)
nwi
1
5
Ballenger, Tyree
11
J P Mccaskey
21-03.75
(6.50m)
nwi
1
6
Royal, Will
12
Coatesville Area
21-03.25
(6.48m)
nwi
1
7
BOARDMAN, DAN
12
North Penn (Lans
20-11.75
(6.39m)
nwi
1
8
Thomas, Shaq
12
Coatesville Area
20-08.50
(6.31m)
nwi
1
9
Walker, Devon
12
Cumberland Valle
20-08.00
(6.30m)
nwi
1
10
Thompson, Phillip
11
Springfield (Del
20-05.75
(6.24m)
nwi
1
11
Baumgardner, Nathan
11
Mifflin County
20-02.25
(6.15m)
nwi
1
12
Harris, Marcus
11
Riverdale Baptis
20-00.75
(6.12m)
nwi
1
13
Crosby, Trevonne
12
J P Mccaskey
19-11.00
(6.07m)
nwi
1
14
Carter, Isaiah
11
Norristown Area
19-10.75
(6.06m)
nwi
1
15
Sayde, Peter
12
Wyomissing Area
19-10.25
(6.05m)
nwi
1
16
Valentine, Kellin
09
State College Ar
19-09.50
(6.03m)
nwi
1
17
Norrie, Wit
12
Red Lion Area
19-09.25
(6.03m)
nwi
1
18
Grant, Chris
12
Red Lion Area
19-08.75
(6.01m)
nwi
1
19
Luciano, Brennan
12
Altoona Area
19-07.00
(5.97m)
nwi
1
20
Strause, Cameron
11
Eastern Lebanon
19-05.75
(5.94m)
nwi
1
21
King, Sean
12
State College Ar
19-01.25
(5.82m)
nwi
1
22
Maggiolo, Colin
10
Warwick Valley
19-00.25
(5.80m)
nwi
1
23
Edwards, Ian
12
Woodberry Forest
18-10.00
(5.74m)
nwi
1
24
Son, Kevin
10
Penncrest
18-09.00
(5.72m)
nwi
1
25
Hagerty, Kyle
12
Pennridge
18-07.75
(5.68m)
nwi
1
26
Briscoe, Corey
11
Bishop McNamara
18-06.00
(5.64m)
nwi
1
27
St.Peirre, Patrick
11
Gonzaga College
18-03.75
(5.58m)
nwi
1
28
Kirkpatrick, Charles
12
Riverdale Baptis
18-00.75
(5.51m)
nwi
1
29
Madlock, James
10
Archbishop Curle
17-11.00
(5.46m)
nwi
1
30
Watson, Michael
12
Jamestown
17-10.00
(5.44m)
nwi
1
31
Faust, Dan
10
Wyomissing Area
17-09.25
(5.42m)
nwi
1
32
Grove, Pat
12
Archbishop Curle
17-08.50
(5.40m)
nwi
1
33
Dooley, Liam
10
Neshaminy
17-08.00
(5.38m)
nwi
1
34
Dennis, Marcus
11
Gonzaga College
17-07.25
(5.37m)
nwi
1
35
Holland, Jeremy
11
Conestoga
17-04.25
(5.29m)
nwi
1
36
Detrick, Bradford
10
Holy Ghost Prep
17-04.00
(5.28m)
nwi
1
37
West, Noah
10
Hershey
16-11.50
(5.17m)
nwi
1
38
Trusty, Ethan
11
Penncrest
16-11.00
(5.16m)
nwi
1
39
Nowell, Steven
11
Jamestown
16-10.75
(5.15m)
nwi
1
40
Hicklin, Andrew
11
Central Dauphin
16-08.50
(5.09m)
nwi
1
41
Hostetter, Nate
09
Eastern Lebanon
16-07.75
(5.07m)
nwi
1
42
Sullivan, Eric
09
Hershey
16-06.50
(5.04m)
nwi
1
43
Dietz, Dylan
10
Mifflin County
16-00.75
(4.90m)
nwi
1
44
Williams, Josh
12
Wyoming Valley W
16-00.25
(4.88m)
nwi
1
45
Beleski, Derrick
12
Wyoming Valley W
15-09.25
(4.81m)
nwi
1
46
Reeves, David
10
Strath Haven
15-06.00
(4.72m)
nwi
1
47
Dankman, Alex
11
Central Dauphin
14-05.25
(4.40m)
nwi
1
--
Green, Jordan
11
North Penn (Lans
FOUL
(--)
nwi
1
--
Simmons, Dlron
11
Cumberland Valle
FOUL
(--)
nwi
1
--
Reilly, Tom
11
Warwick Valley
FOUL
(--)
nwi
1
--
Hagerty, Sean
12
Pennridge
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Alston, Jared
12
North Penn (Lans
46-03.00
(14.10m)
nwi
1
2
Burley, Casey
11
Warwick Valley
43-07.00
(13.28m)
nwi
1
3
Luciano, Brennan
12
Altoona Area
43-03.00
(13.18m)
nwi
1
4
Valentine, Kellin
09
State College Ar
42-07.50
(12.99m)
nwi
1
5
Stanback, Brandon
Bishop Mcdevitt
42-07.50
(12.99m)
nwi
1
6
Gray, Darien
12
Gonzaga College
42-05.50
(12.94m)
nwi
1
7
Holmes, Maurice
11
Gonzaga College
42-05.00
(12.93m)
nwi
1
8
King, Sean
12
State College Ar
42-03.75
(12.90m)
nwi
1
9
Kennedy, Kevin
12
Methacton
42-03.50
(12.89m)
nwi
1
10
Stocker, Jay
10
Coatesville Area
41-06.25
(12.66m)
nwi
1
11
Thomas, Shaq
12
Coatesville Area
40-10.25
(12.45m)
nwi
1
12
Edwards, Ian
12
Woodberry Forest
40-04.50
(12.31m)
nwi
1
13
Briscoe, Corey
11
Bishop McNamara
40-03.50
(12.28m)
nwi
1
14
Lalli, Joe
12
Neshaminy
38-00.75
(11.60m)
nwi
1
15
Seo, Joseph
11
Woodberry Forest
37-09.25
(11.51m)
nwi
1
16
Grove, Pat
12
Archbishop Curle
37-08.00
(11.48m)
nwi
1
17
Fenstermacher, Brett
09
North Penn (Lans
36-10.00
(11.23m)
nwi
1
18
Ullman, Joe
12
Penncrest
36-09.25
(11.21m)
nwi
1
19
Faust, Dan
10
Wyomissing Area
36-08.75
(11.20m)
nwi
1
20
Zahm, Conner
10
J P Mccaskey
36-05.25
(11.11m)
nwi
1
21
Patil, Ruturaj
10
Penncrest
36-04.50
(11.09m)
nwi
1
22
Deloatch, Kesigh
8
Warwick Valley
36-03.00
(11.05m)
nwi
1
23
Waitzman, Colin
10
Strath Haven
36-00.25
(10.98m)
nwi
1
24
Devine, Chris
10
Bishop Mcdevitt
34-07.50
(10.55m)
nwi
1
25
Dooley, Liam
10
Neshaminy
34-03.50
(10.45m)
nwi
1
26
Reeves, David
10
Strath Haven
33-11.50
(10.35m)
nwi
1
--
DiNardo, Gregory
11
Holy Ghost Prep
FOUL
(--)
nwi
1
--
Grubelic, Dan
12
Methacton
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hunter, Craig
12
Robbinsville
15-00.00
(4.57m)
1
2
Esposito, Vince
12
North Penn (Lans
14-03.25
(4.35m)
1
3
Seo, Joseph
11
Woodberry Forest
14-03.25
(4.35m)
1
4
Dibona, Derek
10
Warwick Valley
13-09.00
(4.19m)
1
5
Zweng, Joe
12
Woodberry Forest
13-09.00
(4.19m)
1
6
Coote, Peter
12
Penncrest
12-03.25
(3.74m)
1
7
Ullman, Joe
12
Penncrest
12-03.25
(3.74m)
1
8
Hartman, Bradley
12
Eastern Lebanon
12-03.25
(3.74m)
1
9
Morgan, Andrew
12
Cumberland Valle
11-09.00
(3.58m)
1
10
Deckel, Brad
10
North Penn (Lans
11-03.00
(3.43m)
1
11
Smith, Joe
11
Altoona Area
10-09.00
(3.28m)
1
11
Cassidy, Nick
12
Methacton
10-09.00
(3.28m)
1
13
Richardson, Alex
12
Archbishop Curle
10-03.00
(3.12m)
1
14
Beaver, Awsten
10
Jamestown
9-09.00
(2.97m)
1
15
Calhoun, Ryan
09
Bishop Mcdevitt
9-03.00
(2.82m)
1
15
Thompson, Griffin
09
State College Ar
9-03.00
(2.82m)
1
--
Thompson, Latham
12
State College Ar
NH
(--)
1
--
Waitzman, Colin
10
Strath Haven
NH
(--)
1
Womens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Pinkney, Natalia
12
Pennridge
07.70
nwi
1
2
Chapman, Taylor
10
Pennridge
07.85
nwi
1
3
Watson, Rowanna
12
Norristown Area
07.87
nwi
1
4
Lilly, Ciara
12
J P Mccaskey
07.93
nwi
1
5
Scott, Chelsea
11
Bishop McNamara
07.96
nwi
1
6
Kilgore, Briauna
12
Elizabeth Seton
08.03
nwi
1
7
Bonness, Lauren
12
State College Ar
08.07
nwi
1
8
Bell, Alexis
12
Norristown Area
08.21
nwi
1
Womens 60m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Pinkney, Natalia
12
Pennridge
07.88
nwi
7
2
Chapman, Taylor
10
Pennridge
07.98
nwi
5
3
Watson, Rowanna
12
Norristown Area
07.99
nwi
3
4
Lilly, Ciara
12
J P Mccaskey
08.00
nwi
5
5
Bell, Alexis
12
Norristown Area
08.12
nwi
9
6
Scott, Chelsea
11
Bishop McNamara
08.13
nwi
3
6
Kilgore, Briauna
12
Elizabeth Seton
08.13
nwi
4
8
Bonness, Lauren
12
State College Ar
08.14
nwi
1
9
Pitman, Rachel
10
Bishop Mcdevitt
08.14
nwi
6
10
Williams, Bryana
11
Riverdale Baptis
08.19
nwi
6
11
Butler, Cierra
12
Bishop McNamara
08.20
nwi
2
12
Woods, Taylor
09
Riverdale Baptis
08.22
nwi
9
12
Duffy, Caroline
09
Methacton
08.22
nwi
8
12
Jones, Ivy
11
Strath Haven
08.22
nwi
4
15
Mathis, Nicolette
12
Cheltenham
08.26
nwi
7
15
Crawford, Haley
09
State College Ar
08.26
nwi
8
17
Collier, Alicia
09
Penncrest
08.27
nwi
1
18
Taliaferro, Erin
12
Elizabeth Seton
08.29
nwi
9
19
Barshinger, Cassidy
11
Red Lion Area
08.30
nwi
4
20
Dunn, Amira
12
Strath Haven
08.36
nwi
8
21
Derr, Samantha
12
Wyoming Valley W
08.38
nwi
1
22
Morris-Bullock, Myana
12
Robbinsville
08.42
nwi
2
23
Robinson, Hannah
12
Western Wayne
08.45
nwi
1
24
Badders, Susie
11
Manchester Valle
08.46
nwi
9
25
DiQuattro, Jamie
10
Hatboro Horsham
08.47
nwi
6
25
Stahlbrand, Courtney
11
Robbinsville
08.47
nwi
5
27
Rajis, Emily
10
Central Dauphin
08.50
nwi
6
28
Jacabella, Angel
11
Conestoga
08.51
nwi
6
29
Kuhlmann, Raquel
10
Central Dauphin
08.53
nwi
7
30
Williams, Tierra
12
Altoona Area
08.54
nwi
8
31
Skerpon, Elyse
11
Sayre Area
08.56
nwi
8
32
Foster, Carly
10
Methacton
08.60
nwi
3
33
Jones, Sarah
11
Lower Dauphin
08.62
nwi
6
33
Kuplack, Alex
11
Western Wayne
08.62
nwi
7
33
Halcomb, Brooke
11
Cumberland Valle
08.62
nwi
2
36
Simon, Orianne
7
Jamestown
08.64
nwi
1
37
Andrus, Destiny
09
Penns Valley
08.65
nwi
7
38
McGinley, Kerri
10
Saint Basil Acad
08.66
nwi
4
39
Chen, Jackie
12
Radnor
08.71
nwi
3
39
Detweiler, Kelsey
12
Lower Dauphin
08.71
nwi
5
41
Paige, Mesara
10
J P Mccaskey
08.72
nwi
5
42
Doda, Liz
09
Mt de Sales
08.73
nwi
2
43
Cole, Lacy
10
Mt de Sales
08.77
nwi
3
44
Cook, Lillian
09
Dallastown Area
08.78
nwi
1
44
Woodley, Arianna
11
Manchester Valle
08.78
nwi
8
46
Wallace, Caitlin
11
Cumberland Valle
08.79
nwi
2
47
Haight, Summer
11
Jamestown
08.84
nwi
5
47
Laurento, Kira
10
Coatesville Area
08.84
nwi
9
49
Wood, Tianna
11
Archbishop Curle
08.85
nwi
3
50
Kitchin, Megan
09
Penncrest
08.86
nwi
2
51
Jackson, Katelyn
11
Springside S
08.88
nwi
2
52
Melynk, Kristen
10
Bishop Mcdevitt
08.93
nwi
3
53
Russell, Maci
09
Cedar Cliff
08.94
nwi
4
54
Hughes, Kayla
09
Hershey
08.97
nwi
6
55
Mcneil, Calder
09
Springside S
08.98
nwi
5
56
Gillespie, Zoey
10
Cedar Cliff
08.99
nwi
8
57
Bender, Courtney
09
Mifflin County
09.07
nwi
9
58
Mackel, Kathryn
10
Saint Basil Acad
09.13
nwi
1
59
Teenie, Shania
09
Mifflin County
09.26
nwi
7
60
Blake, Maya
11
Cheltenham
09.29
nwi
7
61
Lee, Shawnee
10
Archbishop Curle
09.37
nwi
2
61
Nicholas, Daisjah
09
Springfield (Del
09.37
nwi
4
63
Shaak, Madelyn
12
Eastern Lebanon
09.65
nwi
8
64
Karli, Lindsay
11
Hershey
09.69
nwi
4
64
Walker, Nicole
12
Eastern Lebanon
09.69
nwi
9
Womens 200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Broadwater, Brooklynn
09
Springside S
25.28
nwi
13
2
Jackson, Katelyn
11
Springside S
25.51
nwi
13
3
Watson, Rowanna
12
Norristown Area
25.61
nwi
12
4
Collier, Alicia
09
Penncrest
25.66
nwi
9
5
Gay, Jaela
10
Bishop McNamara
25.67
nwi
13
6
Crawford, Haley
09
State College Ar
25.71
nwi
9
7
Coley, Kayla
12
Cheltenham
25.86
nwi
7
8
Slowly, Janiel
10
Cheltenham
25.95
nwi
9
9
Duffy, Caroline
09
Methacton
26.12
nwi
10
10
Williams, Bryana
11
Riverdale Baptis
26.26
nwi
12
11
Barshinger, Cassidy
11
Red Lion Area
26.41
nwi
7
12
Syers, Serwaa
12
Elizabeth Seton
26.44
nwi
12
13
Pitman, Rachel
10
Bishop Mcdevitt
26.47
nwi
5
14
Ward, Samaria
09
Riverdale Baptis
26.61
nwi
13
15
Lilly, Ciara
12
J P Mccaskey
26.63
nwi
8
15
Foster, Carly
10
Methacton
26.63
nwi
9
17
Valentine, Niara
11
State College Ar
26.72
nwi
12
18
Robinson, Jasmine
10
Elizabeth Seton
26.83
nwi
11
19
Milligan, Zayna
12
Norristown Area
26.92
nwi
12
20
Lawrence, Amanda
11
Cedar Cliff
26.94
nwi
9
21
Hill, Jaidlin
11
Bishop McNamara
27.02
nwi
10
22
Wilson, Kylie
12
Jamestown
27.03
nwi
11
23
Magnant, Emmy
11
Hatboro Horsham
27.06
nwi
11
24
Urian, Acacia
12
Western Wayne
27.13
nwi
10
25
Wilson, Jenna
10
Conestoga
27.24
nwi
8
26
Friel, Maggie
11
Conestoga
27.25
nwi
8
27
Williams, Zhane`
11
Coatesville Area
27.28
nwi
11
28
Michelson, Yuwen
12
Strath Haven
27.38
nwi
10
28
Chapman, Taylor
09
Cedar Cliff
27.38
nwi
6
30
Magrane, Kaitlyn
10
Wyomissing Area
27.59
nwi
8
30
Shawver, Erika
12
Mifflin County
27.59
nwi
6
32
Crowder, Imani
12
Bishop Mcdevitt
27.79
nwi
2
33
Dunn, Amira
12
Strath Haven
27.97
nwi
5
34
Jones, Sarah
11
Lower Dauphin
28.13
nwi
4
35
Detweiler, Kelsey
12
Lower Dauphin
28.20
nwi
8
36
Bomberger, Ashley
12
J P Mccaskey
28.25
nwi
6
37
Gregg, Kate
12
Radnor
28.26
nwi
6
38
Williams, Tierra
12
Altoona Area
28.27
nwi
7
39
Robinson, Hannah
12
Western Wayne
28.29
nwi
10
40
Wood, Tianna
11
Archbishop Curle
28.34
nwi
6
41
Peeples, Tayshaya
09
Hatboro Horsham
28.45
nwi
7
42
Wike, Alexus
12
Eastern Lebanon
28.47
nwi
4
43
Simon, Cienna
12
Jamestown
28.48
nwi
8
44
Cole, Lacy
10
Mt de Sales
28.52
nwi
5
45
Chen, Jackie
12
Radnor
28.63
nwi
3
46
Major, Khaleema
11
Pennridge
28.64
nwi
3
47
Deveaux, Jabreise
12
Coatesville Area
28.66
nwi
3
48
Wallace, Caitlin
11
Cumberland Valle
28.72
nwi
5
48
Ndebi, Leila
09
Dallastown Area
28.72
nwi
4
50
Sullivan, Nicole
12
Hershey
28.73
nwi
4
51
Geatz, Paige
09
Cumberland Valle
28.79
nwi
6
52
McGinley, Kerri
10
Saint Basil Acad
28.83
nwi
2
53
Sott, Nicole
12
Wyoming Valley W
29.06
nwi
4
54
Andrus, Destiny
09
Penns Valley
29.08
nwi
5
55
Doda, Liz
09
Mt de Sales
29.13
nwi
5
56
Fahey, Julia
10
Robbinsville
29.53
nwi
3
57
Thompson, Lauren
10
Robbinsville
29.97
nwi
4
58
Hoyt, Laura
12
Saint Basil Acad
30.28
nwi
3
59
Bender, Courtney
09
Mifflin County
30.47
nwi
2
60
Kriete, Cassie
10
Manchester Valle
30.94
nwi
1
61
Frazier, Kaitlin
09
Eastern Lebanon
31.89
nwi
2
62
Pawlus, Sabrina
09
Manchester Valle
32.49
nwi
1
63
Romanowski, Marisa
12
Wyoming Valley W
33.29
nwi
3
64
Newman, Sydney
11
Hershey
33.76
nwi
2
65
Rosenweisz, Amy
12
Springfield (Del
33.96
nwi
1
--
Shaw, Autumn
09
Archbishop Curle
DQ
nwi
1
Womens 400m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Broadwater, Brooklynn
09
Springside S
58.35
13
2
Kenney, Jamie
11
Strath Haven
59.16
12
3
Graham, Ricca
11
Elizabeth Seton
59.18
12
4
Arbogast, Katie
10
Penncrest
59.61
13
5
Ward, Samaria
09
Riverdale Baptis
59.78
10
6
Nolan, Elizabeth
12
Hershey
59.81
11
7
Conrad, Leia
12
Bishop McNamara
1:00.09
12
8
DeCecco, Rachael
11
Cumberland Valle
1:00.49
11
9
McNeil, Alexis
12
Bishop McNamara
1:00.63
13
9
Pioch, Abby
12
Conestoga
1:00.63
10
11
Johnson, Zuwena
12
Riverdale Baptis
1:00.75
11
12
Kozlowski, Paige
10
Conestoga
1:00.83
9
13
Book, Chandley
11
State College Ar
1:01.07
11
14
Blessington, Alanna
12
Penncrest
1:01.18
12
15
Koss, Kaitlyn
12
Robbinsville
1:01.19
12
16
Bell, Alexis
12
Norristown Area
1:01.34
11
17
Gould, Katlin
12
Cedar Cliff
1:01.78
13
18
Chambers, Rayna
12
Elizabeth Seton
1:01.96
10
19
Brophy, Lauren
11
Hatboro Horsham
1:02.69
8
20
Craig, Cecilia
09
Mt de Sales
1:02.70
7
21
Garvin, Sarah
8
Jamestown
1:02.89
7
22
Mazur, Kat
10
Strath Haven
1:03.05
9
23
Coache, Shannon
09
Pennridge
1:03.26
2
24
Bongiovanni, Zoe
12
Methacton
1:03.43
8
25
Palfey, Alyssa
11
Altoona Area
1:03.48
8
26
Skerpon, Elyse
11
Sayre Area
1:03.69
10
27
Shuttlesworth, Carly
12
Wyomissing Area
1:03.71
8
28
Depman, Annelise
10
Saint Basil Acad
1:03.73
9
29
Geatz, Paige
09
Cumberland Valle
1:03.89
8
30
Sherman, Hailey
12
Methacton
1:04.00
8
31
Foster, Julia
09
Pennridge
1:04.24
5
32
Purnell, Tatiana
10
Dallastown Area
1:04.97
7
33
George, Ruth
10
Lower Dauphin
1:05.13
6
34
Larouche, Melina
11
Hatboro Horsham
1:05.15
6
35
Valent, Alyssa
10
State College Ar
1:05.36
9
36
Gregg, Kate
12
Radnor
1:05.39
6
37
Brown, Bianca
12
J P Mccaskey
1:05.46
6
38
Trachtenberg, Sarah
12
Radnor
1:05.48
5
39
McGinley, Caitlin
10
Coatesville Area
1:05.86
6
40
Jennings, Lilly
10
Phoenixville Are
1:06.09
7
41
Newton, Tiajah
12
Coatesville Area
1:06.52
5
42
Wilson, Kylie
12
Jamestown
1:06.88
9
43
Lewis, Jessica
10
Red Lion Area
1:06.93
3
44
Unkle, Colby
12
Manchester Valle
1:07.43
7
45
Ross, Alaina
12
Red Lion Area
1:07.82
4
46
Grice, Lauren
09
Central Dauphin
1:07.88
1
47
Mackel, Kathryn
10
Saint Basil Acad
1:08.13
4
48
Nell, Ashtin
12
Eastern Lebanon
1:08.20
5
49
Testa, Jillian
09
Robbinsville
1:09.16
4
50
Phillips, Kyra
09
Springfield (Del
1:09.39
5
51
Mcneil, Calder
09
Springside S
1:09.57
4
52
Evans, Kayla
10
Western Wayne
1:09.99
4
53
Kange, Emma
10
Dallastown Area
1:10.28
2
54
Tietbohl, Isabelle
10
Wyomissing Area
1:10.29
3
55
Oustrich, Chloe
09
Phoenixville Are
1:10.39
3
56
Pham, Asia
10
J P Mccaskey
1:11.23
4
57
Sweitzer, Kenzie
09
Mifflin County
1:11.39
2
58
Lee, Dymon
10
Norristown Area
1:12.03
5
59
Steptoe, Briana
10
Archbishop Curle
1:12.57
1
60
Keller, Margo
11
Eastern Lebanon
1:12.78
2
61
Ipjian, Theresa
11
Bishop Mcdevitt
1:13.54
1
62
Gamble, Sarah
12
Springfield (Del
1:14.05
1
63
Green, Valerie
09
Central Dauphin
1:14.19
3
64
LeBorgne, Sophie
12
Wyoming Valley W
1:14.97
3
65
James, Dashane'
10
Archbishop Curle
1:16.55
1
66
Piper, Kathryn
11
Manchester Valle
1:20.84
1
Womens 800m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Harris, Jessica
11
Mt de Sales
2:15.15
1
2
Wilson, Allie
11
Strath Haven
2:16.76
1
3
Tan-Torres, Seline
12
Methacton
2:17.10
1
4
Miller, Kristen
11
Strath Haven
2:18.69
1
5
Cassidy, Katie
12
Saint Basil Acad
2:18.83
1
6
Cousins, Emma
11
State College Ar
2:19.56
1
7
Barnes, Laura
11
Cumberland Valle
2:21.38
1
8
Baylor, Blake Ann
Lewisburg Area
2:21.85
1
9
Gilliam, Hannah
12
Cheltenham
2:23.27
1
10
Fedkina, Natasha
09
State College Ar
2:24.30
1
11
Tucker, Kayla
10
Riverdale Baptis
2:24.39
1
12
Hughes, Paris
11
Robbinsville
2:25.88
1
13
Johnson, Zuwena
12
Riverdale Baptis
2:26.22
1
14
Ore, Cierra
11
Bishop McNamara
2:27.19
1
15
Hrabinski, Katrina
10
Mt de Sales
2:28.22
1
16
Earnshaw, Brianna
12
Methacton
2:28.53
1
17
Alston, Mya
12
Cheltenham
2:29.32
1
18
Ponte, Sophia
11
Conestoga
2:32.38
1
19
Holton, Kennedy
11
Elizabeth Seton
2:32.45
1
20
Johnson, Vanessa
10
Elizabeth Seton
2:32.72
1
21
Howe, Megan
10
Cumberland Valle
2:33.14
1
22
Holzbaur, Erin
10
Robbinsville
2:33.93
1
23
Port, Carly
12
Altoona Area
2:34.05
1
24
Zaplitney, Shayne
11
Coatesville Area
2:35.17
1
25
Lindquist, Kimberly
11
Jamestown
2:35.37
1
26
Spicher, Kelsey
09
Mifflin County
2:35.57
1
27
King, Lauren
12
Penncrest
2:36.11
1
28
Hamilton, Amara
12
Bishop McNamara
2:36.65
1
29
Shanks, Anna
11
Manchester Valle
2:36.96
1
30
tucker, jackie
11
Phoenixville Are
2:37.24
1
31
Lenker, Savanna
09
Cedar Cliff
2:37.95
1
32
Civitella, Eva
11
Radnor
2:38.27
1
33
Repetz, Veronica
09
Cedar Cliff
2:38.74
1
34
Tronco, Megan
12
Springfield (Del
2:38.85
1
35
Massaro, Blake
11
Radnor
2:38.95
1
36
Dunn, Diana
09
Penncrest
2:38.99
1
37
Kowalick, Amy
12
Phoenixville Are
2:39.39
1
38
Pensyl, Morgan
11
Altoona Area
2:41.67
1
39
Foster, Taylor
10
Saint Basil Acad
2:42.72
1
40
Trout, Lydia
09
Dallastown Area
2:43.19
1
41
Schlusser, Lauren
11
Central Dauphin
2:43.55
1
42
Haynie, Anna
11
Red Lion Area
2:43.99
1
43
Nunez, Brandy
11
Wyomissing Area
2:45.39
1
44
Paddock, Amy
12
Wyoming Valley W
2:46.24
1
45
Park, Onyoo
11
Wyoming Valley W
2:46.54
1
46
Davis, Mary
11
Pennridge
2:46.84
1
47
Ramsey, Kalyn
11
Norristown Area
2:47.62
1
48
Shrader, Shelby
12
Manchester Valle
2:49.37
1
49
Stutzman, Emma
10
J P Mccaskey
2:49.61
1
50
Seitz, Sydney
11
Dallastown Area
2:51.01
1
51
Phan, Helen
10
Coatesville Area
2:53.42
1
52
Esayas, Sara
11
Bishop Mcdevitt
2:54.77
1
53
Gentile, Maggie
11
Pennridge
2:56.47
1
54
Yingst, Emma
10
Central Dauphin
3:00.03
1
55
Hunter, Laura
09
Hatboro Horsham
3:01.78
1
56
Langendoerfer, Molly
09
Western Wayne
3:01.99
1
57
Haase, Jessica
8
Jamestown
3:02.18
1
58
Raudenbush, Emma
09
Hatboro Horsham
3:05.79
1
59
Peris, Emma
12
J P Mccaskey
3:09.72
1
60
Kenney, Darlene
10
Springfield (Del
3:09.83
1
61
Mcneil, Calder
09
Springside S
3:13.84
1
62
Colbert, Laura
10
Archbishop Curle
3:34.54
1
--
Leynes, Ciara
11
Bishop Mcdevitt
DQ
1
Womens Mile
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Costarino, Jamie
10
Springside S
5:13.16
1
2
Grubb, Hannah
12
State College Ar
5:14.82
1
3
Strock, Carol
12
Cumberland Valle
5:16.33
1
4
McGarrity, Megan
12
Saint Basil Acad
5:17.10
1
5
Groves, Rachel
09
Hershey
5:19.38
1
6
Buehrle, Nicole
Hazleton Area
5:19.91
1
7
Puchalsky, Alice
11
Strath Haven
5:21.37
1
8
Morris, Elizabeth
Central Bucks Ea
5:22.48
1
9
Herrara, Hannah
12
Strath Haven
5:24.65
1
10
Abadi, Ariane
12
Radnor
5:24.70
1
11
Bowers, Tina
11
Wyomissing Area
5:27.78
1
12
Nasman, Johanna
09
Conestoga
5:34.34
1
13
White, Anastasia
12
Mt de Sales
5:34.86
1
14
Miller, Sara
12
Bishop Mcdevitt
5:35.78
1
15
Bridenstein, Ella
09
Lower Dauphin
5:35.89
1
16
Basil, Clare
10
Mt de Sales
5:36.18
1
17
Yoder, Kaelyn
11
State College Ar
5:36.21
1
18
Sencindiver, Gillian
11
Conestoga
5:36.75
1
19
Conway, Maddie
11
Penncrest
5:39.32
1
20
Port, Carly
12
Altoona Area
5:39.52
1
21
Bowie, Samantha
10
Bishop McNamara
5:40.00
1
22
Santangelo, Valerie
12
Saint Basil Acad
5:40.93
1
23
Leisher, Katie
10
Manchester Valle
5:43.99
1
24
Karkuff, Eva
12
Cumberland Valle
5:49.98
1
25
Dundore, Abby
10
Eastern Lebanon
5:50.40
1
26
Pensyl, Morgan
11
Altoona Area
5:51.04
1
27
Quinn, Alyssa
09
Hatboro Horsham
5:51.25
1
28
Yorker, Imani
10
Bishop McNamara
5:51.84
1
29
Binder, Hannah
12
Robbinsville
5:54.81
1
30
Rosen-Bloom, Cecilia
12
Cheltenham
5:58.84
1
31
Stringfellow, Alexis
12
Robbinsville
6:00.99
1
32
Morgan, Beth
11
Cheltenham
6:01.50
1
33
Dottin, Siyana
09
Elizabeth Seton
6:03.76
1
34
Frownfelter, Taylor
09
Cedar Cliff
6:03.86
1
35
Kemp, Casey
09
Dallastown Area
6:05.05
1
36
Perkins, Alexandra
12
Jamestown
6:08.91
1
37
Halloran, Fiona
10
Phoenixville Are
6:09.36
1
38
Reese, Caity
11
Lower Dauphin
6:10.60
1
39
Shultz, Amanda
09
Cedar Cliff
6:10.96
1
40
Burry, Sarah
09
Methacton
6:11.32
1
41
Federinko, Emma
11
Penns Valley
6:12.82
1
42
McCullough, Shaina
10
Norristown Area
6:12.90
1
43
Bogdan, Rebecca
10
Jamestown
6:13.65
1
44
Bekelja, Yanna
11
Hershey
6:18.86
1
45
Dundon, Lyndsey
09
J P Mccaskey
6:18.94
1
46
Bishop, Courtney
11
Elizabeth Seton
6:23.61
1
47
Halloran, Claire
09
Phoenixville Are
6:24.38
1
48
Harnish, Kayla
11
Eastern Lebanon
6:24.52
1
49
O'Hora, Leanna
10
Western Wayne
6:26.71
1
50
Kramlik, Hannah
10
Pennridge
6:29.47
1
51
Schluderberg, Tristan
09
Red Lion Area
6:31.80
1
52
Skirpan, Sarah
09
Western Wayne
6:35.77
1
53
Cardie, Emily
10
Springfield (Del
6:37.98
1
54
Brent, Kristen
11
Dallastown Area
6:38.11
1
55
Schrum, Suzie
Central Dauphin
6:49.15
1
56
Nguyen, Emmie
11
Springfield (Del
6:51.74
1
57
Reist, Ella
10
J P Mccaskey
6:52.70
1
58
Rittenhouse, Sophie
10
Wyoming Valley W
6:53.73
1
59
Park, Youngen
09
Wyoming Valley W
6:58.55
1
60
Traynor, Emily
10
Central Dauphin
7:17.76
1
61
Belonus, Kate
11
Bishop Mcdevitt
7:20.31
1
--
Stuck, Laura
09
Mifflin County
DNF
1
Womens 3000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Eder, Veronica
Central Bucks Ea
10:08.92
1
2
Clahane, Mady
09
Cumberland Valle
10:22.83
1
3
Costarino, Jamie
10
Springside S
10:44.43
1
4
Sheva, Caitlyn
12
Pennridge
10:56.12
1
5
Snyder, Maria
Northern Bed
10:56.39
1
6
Almarzooqi, Sarah
09
State College Ar
11:09.25
1
7
Zabrodsky, Olivia
12
Jamestown
11:12.98
1
8
Shultz, Annamarie
09
Conestoga
11:14.19
1
9
Chang, Grace
12
Penncrest
11:15.91
1
10
Snyder, Sam
11
Strath Haven
11:20.31
1
11
Celano, Annalise
10
Robbinsville
11:24.10
1
12
Rucker, Azure
12
Cheltenham
11:33.40
1
13
Shea, Megan
12
Radnor
11:34.32
1
14
Steely, Meredith
12
Radnor
11:37.73
1
15
Catalano, Hannah
11
State College Ar
11:40.59
1
16
Blee, Shannon
09
Mt de Sales
11:43.43
1
17
Mauro, Taylor
12
Dallastown Area
11:45.87
1
18
Papacostas, Maria
12
Cheltenham
11:47.72
1
19
Pearson, Christine
12
Cedar Cliff
11:49.70
1
20
Thompson, Jess
11
Cedar Cliff
11:53.14
1
21
Santangelo, Maria
10
Saint Basil Acad
11:58.95
1
22
McKinleylester, Hali
11
Cumberland Valle
12:02.52
1
23
Mericle, Julia
12
Wyoming Valley W
12:06.56
1
24
Debernardis, Diana
11
Altoona Area
12:08.56
1
25
Popp, Hannah
11
Mt de Sales
12:09.00
1
26
Bewley, Christina
09
Penncrest
12:17.41
1
27
Lazzaro, Jamie
11
Robbinsville
12:30.77
1
28
Federinko, Emma
11
Penns Valley
13:00.53
1
29
Imler, Shaelyn
09
Altoona Area
13:24.04
1
30
O'Hora, Leanna
10
Western Wayne
13:37.19
1
31
McKelvey, Kathryn
10
Pennridge
14:03.57
1
--
Dewey, Eliza
10
Hershey
DNF
1
--
Hanna, Gabby
09
Western Wayne
DNF
1
--
Dundon, Lyndsey
09
J P Mccaskey
DNF
1
--
Reist, Ella
10
J P Mccaskey
DNF
1
Womens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Leonard, Ciara
10
Cheltenham
08.86
nwi
1
2
Coley, Kayla
12
Cheltenham
08.96
nwi
1
3
Bell, Deja
10
Bishop McNamara
08.98
nwi
1
4
Wheatley, Danielle
12
Bishop McNamara
09.00
nwi
1
5
Tucker, Taylor
12
Elizabeth Seton
09.10
nwi
1
6
Serratore, Nicolette
10
Methacton
09.42
nwi
1
7
Simon, Cienna
12
Jamestown
09.45
nwi
1
8
Martin, Jennifer
10
Methacton
09.72
nwi
1
Womens 60m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Coley, Kayla
12
Cheltenham
08.94
nwi
1
2
Bell, Deja
10
Bishop McNamara
09.05
nwi
7
3
Simon, Cienna
12
Jamestown
09.19
nwi
2
4
Leonard, Ciara
10
Cheltenham
09.20
nwi
4
5
Wheatley, Danielle
12
Bishop McNamara
09.35
nwi
3
6
Serratore, Nicolette
10
Methacton
09.41
nwi
4
7
Martin, Jennifer
10
Methacton
09.42
nwi
6
8
Tucker, Taylor
12
Elizabeth Seton
09.53
nwi
5
9
Wallace, Elle
11
Lower Dauphin
09.70
nwi
7
10
Jancewicz, Noel
12
Robbinsville
09.75
nwi
1
11
Skerpon, Elyse
11
Sayre Area
09.84
nwi
2
12
Boulware, Jolesha
10
Coatesville Area
09.89
nwi
4
13
Shawver, Erika
12
Mifflin County
09.97
nwi
2
14
Damon, Sara
11
Pennridge
09.98
nwi
4
15
Chen, Sunny
10
Strath Haven
10.01
nwi
2
16
Urian, Acacia
12
Western Wayne
10.05
nwi
1
17
Purnell, Tatiana
10
Dallastown Area
10.13
nwi
3
18
Haight, Summer
11
Jamestown
10.14
nwi
5
19
Wylie, Rachel
09
State College Ar
10.16
nwi
6
20
Olivett, Renee
10
State College Ar
10.22
nwi
7
21
Watsey, Jadzia
11
Pennridge
10.28
nwi
1
21
Boudazin, Marie
10
Penncrest
10.28
nwi
7
23
Barshinger, Cassidy
11
Red Lion Area
10.32
nwi
6
24
Albright, Shannon
11
Altoona Area
10.38
nwi
3
25
Smith, Maize
11
Lower Dauphin
10.53
nwi
5
26
Murphy, Sophie
11
Strath Haven
10.54
nwi
3
26
Graham, Olivia
12
Penncrest
10.54
nwi
1
28
Johnson, Vanessa
10
Elizabeth Seton
10.58
nwi
7
29
Nesmith, Taylor
09
Cumberland Valle
10.75
nwi
7
30
DeCecco, Rachael
11
Cumberland Valle
10.80
nwi
6
31
Keller, Margo
11
Eastern Lebanon
10.88
nwi
6
32
Funk, Emily
12
Western Wayne
10.91
nwi
4
33
Bomberger, Ashley
12
J P Mccaskey
10.92
nwi
2
34
Schomp, Beth
12
Eastern Lebanon
10.97
nwi
4
35
Stessney, Kennedy
09
Altoona Area
10.99
nwi
6
36
Higgins, Jordan
09
Hatboro Horsham
11.05
nwi
5
37
Duane, Emily
10
Coatesville Area
11.06
nwi
7
38
Hoyt, Laura
12
Saint Basil Acad
11.13
nwi
3
39
Maldonado, Andrea
12
Robbinsville
11.47
nwi
7
40
Musto, Kate
11
Wyoming Valley W
11.53
nwi
2
41
Nunez, Brandy
11
Wyomissing Area
11.58
nwi
1
41
Hummel, Miranda
11
Mifflin County
11.58
nwi
5
43
Romanowski, Marisa
12
Wyoming Valley W
11.87
nwi
1
44
Ballew, Ahri
09
Archbishop Curle
12.06
nwi
6
45
Johnson, Cheyenne
12
Bishop Mcdevitt
12.07
nwi
3
46
Xayavong, Maiah
09
Manchester Valle
12.08
nwi
3
47
Moylan, Kiersten
12
Saint Basil Acad
12.47
nwi
2
48
Pawlus, Sabrina
09
Manchester Valle
12.57
nwi
4
49
Hood, Sydney
09
Bishop Mcdevitt
12.62
nwi
6
Womens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Springside S
1:43.83
6
2
Relay Team
Pennridge
1:44.29
6
3
Relay Team
Bishop McNamara
1:44.36
6
4
Relay Team
Cheltenham
1:45.58
5
5
Relay Team
Riverdale Baptis
1:45.75
6
6
Relay Team
Elizabeth Seton
1:46.84
6
7
Relay Team
Strath Haven
1:47.12
5
8
Relay Team
Methacton
1:47.84
5
9
Relay Team
State College Ar
1:49.35
5
10
Relay Team
Hatboro Horsham
1:50.17
4
11
Relay Team
Saint Basil Acad
1:50.42
5
12
Relay Team
Jamestown
1:51.60
4
13
Relay Team
J P Mccaskey
1:52.05
3
14
Relay Team
Mt de Sales
1:52.47
4
15
Relay Team
Bishop Mcdevitt
1:52.56
2
16
Relay Team
Central Dauphin
1:52.92
3
17
Relay Team
Lower Dauphin
1:53.05
4
18
Relay Team
Altoona Area
1:53.93
3
19
Relay Team
Manchester Valle
1:54.14
4
20
Relay Team
Conestoga
1:54.35
2
21
Relay Team
Coatesville Area
1:54.50
4
22
Relay Team
Dallastown Area
1:55.40
2
23
Relay Team
Wyomissing Area
1:55.53
2
24
Relay Team
Cumberland Valle
1:57.19
3
25
Relay Team
Wyoming Valley W
1:57.59
1
26
Relay Team
Robbinsville
1:59.61
2
27
Relay Team
Archbishop Carro
2:01.13
1
28
Relay Team
Penncrest
2:01.46
3
29
Relay Team
Hershey
2:01.74
1
30
Relay Team
Western Wayne
2:03.18
1
31
Relay Team
Mifflin County
2:04.27
1
32
Relay Team
Eastern Lebanon
2:11.57
1
--
Relay Team
Springfield (Del
DQ
3
--
Relay Team
Cedar Cliff
DQ
2
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Strath Haven
4:00.56
3
2
Relay Team
Elizabeth Seton
4:02.96
3
3
Relay Team
Bishop McNamara
4:03.45
2
4
Relay Team
Conestoga
4:06.01
3
5
Relay Team
Methacton
4:06.32
3
6
Relay Team
Pennridge
4:07.35
3
7
Relay Team
Penncrest
4:07.46
2
8
Relay Team
Robbinsville
4:10.54
2
9
Relay Team
Cedar Cliff
4:15.75
3
10
Relay Team
Riverdale Baptis
4:17.86
2
11
Relay Team
Cumberland Valle
4:18.42
2
12
Relay Team
State College Ar
4:20.54
3
13
Relay Team
Altoona Area
4:21.46
2
14
Relay Team
J P Mccaskey
4:32.08
1
15
Relay Team
Mifflin County
4:33.41
1
16
Relay Team
Radnor
4:33.90
1
17
Relay Team
Saint Basil Acad
4:34.24
1
18
Relay Team
Coatesville Area
4:34.94
1
19
Relay Team
Manchester Valle
4:40.59
2
20
Relay Team
Bishop Mcdevitt
4:41.08
1
21
Relay Team
Eastern Lebanon
4:41.83
1
22
Relay Team
Phoenixville Are
4:42.14
1
23
Relay Team
Hershey
4:42.37
1
24
Relay Team
Hatboro Horsham
4:48.81
1
25
Relay Team
Jamestown
4:49.18
1
26
Relay Team
Central Dauphin
5:20.31
2
Womens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
State College Ar
9:38.59
1
2
Relay Team
Mt de Sales
9:42.79
1
3
Relay Team
Cumberland Valle
9:48.23
1
4
Relay Team
Springfield (Del
9:52.34
1
5
Relay Team
Saint Basil Acad
9:59.67
1
6
Relay Team
Hershey
10:00.52
1
7
Relay Team
Radnor
10:04.93
1
8
Relay Team
Elizabeth Seton
10:08.41
1
9
Relay Team
Bishop McNamara
10:16.42
1
10
Relay Team
Penncrest
10:18.17
1
11
Relay Team
Conestoga
10:22.14
1
12
Relay Team
Pennridge
10:26.12
1
13
Relay Team
Methacton
10:42.30
1
14
Relay Team
Cheltenham
10:58.31
1
15
Relay Team
Jamestown
11:00.08
1
16
Relay Team
Cedar Cliff
11:04.88
1
17
Relay Team
Robbinsville
11:07.71
1
18
Relay Team
Dallastown Area
11:13.19
1
19
Relay Team
Red Lion Area
11:19.14
1
20
Relay Team
Mifflin County
11:21.44
1
21
Relay Team
Eastern Lebanon
11:32.42
1
22
Relay Team
Hatboro Horsham
11:39.30
1
23
Relay Team
Wyoming Valley W
11:59.59
1
24
Relay Team
Norristown Area
12:24.52
1
25
Relay Team
Bishop Mcdevitt
12:46.75
1
--
Relay Team
Strath Haven
DQ
1
--
Relay Team
Phoenixville Are
DQ
1
--
Relay Team
Manchester Valle
DQ
1
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lu, Charis
11
Cumberland Valle
34-11.50
(10.66m)
1
2
Hassan, Diana
12
Western Wayne
33-06.00
(10.21m)
1
3
Davis-Young, Regyn
11
Bishop McNamara
33-05.00
(10.19m)
1
4
LaRoche, Khristian
11
Bishop McNamara
33-04.50
(10.17m)
1
5
Goodman, Katelyn
12
Altoona Area
33-03.00
(10.13m)
1
6
Halcomb, Brooke
11
Cumberland Valle
32-11.00
(10.03m)
1
7
Fosam, Andin
11
Robbinsville
32-01.00
(9.78m)
1
8
Carey, Devon
12
Coatesville Area
32-00.00
(9.75m)
1
9
Mallory, Lenetta
12
Elizabeth Seton
31-06.00
(9.60m)
1
10
Graham, Noelle
10
Penncrest
30-11.00
(9.42m)
1
11
Emel, Chelsea
11
Penns Valley
30-09.50
(9.39m)
1
12
Malizia, Samantha
12
State College Ar
29-09.50
(9.08m)
1
13
Ebel, Lauren
10
State College Ar
29-08.50
(9.06m)
1
14
Rearick, Makala
10
Mifflin County
29-02.00
(8.89m)
1
15
Eldridge, Justine
11
Eastern Lebanon
28-09.50
(8.78m)
1
16
Hall, Ashlynn
11
Western Wayne
28-09.00
(8.76m)
1
17
Smith, Mecca
12
Cheltenham
28-03.50
(8.62m)
1
18
Baumann, Kaitlyn
11
Springfield (Del
28-00.00
(8.53m)
1
19
Keller, Patricia
12
Jamestown
27-04.00
(8.33m)
1
20
Pennypacker, Jessica
12
Methacton
26-00.00
(7.92m)
1
21
Reca, Casey
12
Robbinsville
25-10.00
(7.87m)
1
22
DiDomenico, Ashley
11
Hatboro Horsham
25-06.00
(7.77m)
1
23
Asencio, Rosemary
12
J P Mccaskey
25-04.00
(7.72m)
1
24
Mallon, Morgan
11
Hatboro Horsham
25-02.00
(7.67m)
1
25
Evenden, Emily
10
Penncrest
24-09.00
(7.54m)
1
26
Williams, Kayla
11
Hershey
24-07.00
(7.49m)
1
27
McNally, Jessica
10
Methacton
23-11.00
(7.29m)
1
28
Reed, Weeman
10
Elizabeth Seton
23-05.50
(7.15m)
1
29
Eichhorst, Lydia
09
Manchester Valle
23-05.00
(7.14m)
1
30
Thomas, Ziara
11
Bishop Mcdevitt
23-00.50
(7.02m)
1
31
Corbacio, Josie
11
Hershey
22-02.00
(6.76m)
1
32
Shaak, Madelyn
12
Eastern Lebanon
21-04.50
(6.52m)
1
33
Payavis, Melissa
11
Wyoming Valley W
21-04.00
(6.50m)
1
34
Hernandez, Sonia
12
J P Mccaskey
20-04.50
(6.21m)
1
35
Line, Kyla
10
Bishop Mcdevitt
20-03.00
(6.17m)
1
36
Hanson, Samira
09
Springfield (Del
19-10.00
(6.05m)
1
37
Fulton, Kaitlin
12
Wyoming Valley W
19-04.00
(5.89m)
1
38
Wolinski, Rachel
10
Manchester Valle
17-05.50
(5.32m)
1
39
Thomen, Kristen
10
Riverdale Baptis
17-05.00
(5.31m)
1
40
Shaw, Wynter
10
Archbishop Curle
14-06.00
(4.42m)
1
--
Mansell, Madilyn
09
Mifflin County
FOUL
(--)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Solomon, Christina
12
Bishop McNamara
5-06.00
(1.68m)
1
2
McCloskey, Megan
Germantown Acade
5-06.00
(1.68m)
1
3
Jancewicz, Noel
12
Robbinsville
5-04.00
(1.63m)
1
4
Gover, Grace
12
Penns Valley
5-02.00
(1.57m)
1
5
Stuetz, Kelley Anne
12
Cheltenham
5-02.00
(1.57m)
1
6
Boulware, Jolesha
10
Coatesville Area
5-00.00
(1.52m)
1
7
Dotson, Taylor
10
Bishop McNamara
4-10.00
(1.47m)
1
8
Cain, Mia
10
Wyoming Valley W
4-10.00
(1.47m)
1
14
Phillips, Kyra
09
Springfield (Del
4-08.00
(1.42m)
1
15
Brodecki, Katie
11
Penncrest
4-08.00
(1.42m)
1
16
Verica, Maria
10
State College Ar
4-08.00
(1.42m)
1
16
Przyblowski, Katrina
11
Pennridge
4-08.00
(1.42m)
1
9
Funk, Emily
12
Western Wayne
4-08.00
(1.42m)
1
9
Friesen, Joanna
12
Pennridge
4-08.00
(1.42m)
1
9
McMahon, Caroline
11
Wyomissing Area
4-08.00
(1.42m)
1
9
Edborg, Brielle
12
Jamestown
4-08.00
(1.42m)
1
9
Marshall, Aghina
10
Methacton
4-08.00
(1.42m)
1
18
Robinson, Najla
10
State College Ar
4-06.00
(1.37m)
1
19
Johnson, Cheyenne
12
Bishop Mcdevitt
4-06.00
(1.37m)
1
19
Kempski, Tesia
10
Bishop Mcdevitt
4-06.00
(1.37m)
1
21
Daub, Karlee
10
Hershey
4-06.00
(1.37m)
1
22
Tannert-Schmidt, Maddy
10
Strath Haven
4-06.00
(1.37m)
1
22
Chen, Sunny
10
Strath Haven
4-06.00
(1.37m)
1
24
Sayre, Emily
09
Methacton
4-06.00
(1.37m)
1
25
Thomas, Claudia
11
J P Mccaskey
4-04.00
(1.32m)
1
25
O'Neal, Michelle
12
Lower Dauphin
4-04.00
(1.32m)
1
27
Rajis, Emily
10
Central Dauphin
4-04.00
(1.32m)
1
--
Cheatwood, Emily
09
Manchester Valle
NH
(--)
1
--
Chmielewski, Hannah
09
Manchester Valle
NH
(--)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Wheatley, Danielle
12
Bishop McNamara
17-07.75
(5.38m)
nwi
1
2
Michelson, Yuwen
12
Strath Haven
17-04.50
(5.30m)
nwi
1
3
Rogers, Brielyn
12
Bishop McNamara
17-00.75
(5.20m)
nwi
1
4
Cassidy, Katie
12
Saint Basil Acad
16-11.75
(5.18m)
nwi
1
5
Reeves, Julia
09
Springside S
16-11.25
(5.16m)
nwi
1
6
Fair, Diamond
12
Elizabeth Seton
16-08.00
(5.08m)
nwi
1
7
Slowly, Janiel
10
Cheltenham
16-05.75
(5.02m)
nwi
1
8
Przybylowski, Ariana
10
Pennridge
16-04.75
(5.00m)
nwi
1
9
Martin, Jennifer
10
Methacton
16-04.00
(4.98m)
nwi
1
10
Skerpon, Elyse
11
Sayre Area
16-03.25
(4.96m)
nwi
1
11
Capestrani, Mikayla
11
Jamestown
16-02.50
(4.94m)
nwi
1
12
Pitman, Rachel
10
Bishop Mcdevitt
16-02.25
(4.93m)
nwi
1
13
Depman, Annelise
10
Saint Basil Acad
16-02.00
(4.93m)
nwi
1
14
Serratore, Nicolette
10
Methacton
16-01.50
(4.91m)
nwi
1
15
Cheung, Natalie
11
Strath Haven
16-00.25
(4.88m)
nwi
1
16
DeCecco, Rachael
11
Cumberland Valle
15-11.50
(4.86m)
nwi
1
17
Brophy, Lauren
11
Hatboro Horsham
15-10.25
(4.83m)
nwi
1
18
Robinson, Autumn
10
Elizabeth Seton
15-09.25
(4.81m)
nwi
1
19
Tusar, Rachel
11
Penncrest
15-08.00
(4.78m)
nwi
1
20
Shuttlesworth, Carly
12
Wyomissing Area
15-07.25
(4.76m)
nwi
1
21
Torres, Anna
12
Jamestown
15-07.00
(4.75m)
nwi
1
22
Shearer, Julianna
12
Mt de Sales
15-03.75
(4.67m)
nwi
1
23
Wallace, Caitlin
11
Cumberland Valle
15-03.50
(4.66m)
nwi
1
24
Everest, Gabby
11
Lower Dauphin
15-01.50
(4.61m)
nwi
1
25
Woodley, Arianna
11
Manchester Valle
15-00.50
(4.58m)
nwi
1
26
O'Neal, Michelle
12
Lower Dauphin
15-00.00
(4.57m)
nwi
1
27
Bailey, Diamond
11
Coatesville Area
14-11.25
(4.55m)
nwi
1
28
Robinson, Najla
10
State College Ar
14-10.50
(4.53m)
nwi
1
29
McMahon, Caroline
11
Wyomissing Area
14-08.25
(4.48m)
nwi
1
30
Odell, Elise
10
Conestoga
14-07.50
(4.46m)
nwi
1
31
Zurlo, Kate
09
Hershey
14-07.25
(4.45m)
nwi
1
32
Bailey, Lauren
12
Conestoga
14-02.25
(4.32m)
nwi
1
33
Byrd, Kayla
11
Springfield (Del
14-01.50
(4.31m)
nwi
1
34
Holland, Tia
10
Springfield (Del
14-00.50
(4.28m)
nwi
1
35
Ballew, Ahri
09
Archbishop Curle
14-00.00
(4.27m)
nwi
1
36
Stessney, Madison
09
Altoona Area
13-09.50
(4.20m)
nwi
1
37
Poorman, Courtney
10
State College Ar
13-09.25
(4.20m)
nwi
1
38
Gerhold, Christa
10
Manchester Valle
13-07.25
(4.15m)
nwi
1
39
Hassinger, Cameron
10
Mifflin County
13-04.50
(4.08m)
nwi
1
40
Brown, Bianca
12
J P Mccaskey
13-01.50
(4.00m)
nwi
1
--
Tonry, Brigid
11
Robbinsville
FOUL
(--)
nwi
1
--
Hodson, Kellie
11
Robbinsville
FOUL
(--)
nwi
1
--
Teeple, Courtney
11
Western Wayne
FOUL
(--)
nwi
1
--
Cain, Mia
10
Wyoming Valley W
FOUL
(--)
nwi
1
--
Bell, Alicia
09
Pennridge
FOUL
(--)
nwi
1
--
Ansary, Sheila
09
Hershey
FOUL
(--)
nwi
1
--
Cleckner, Ricci
09
Cedar Cliff
FOUL
(--)
nwi
1
--
Wike, Alexus
12
Eastern Lebanon
FOUL
(--)
nwi
1
--
Musto, Kate
11
Wyoming Valley W
FOUL
(--)
nwi
1
--
Laurento, Kira
10
Coatesville Area
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rogers, Brielyn
12
Bishop McNamara
38-11.50
(11.87m)
nwi
1
2
Antoine, Javonne
11
Elizabeth Seton
38-04.25
(11.69m)
nwi
1
3
Solomon, Christina
12
Bishop McNamara
35-07.75
(10.86m)
nwi
1
4
Serratore, Nicolette
10
Methacton
35-02.00
(10.72m)
nwi
1
5
Gover, Grace
12
Penns Valley
35-00.50
(10.68m)
nwi
1
6
Kosenske, Sarah
11
Cumberland Valle
34-04.25
(10.47m)
nwi
1
7
Przybylowski, Ariana
10
Pennridge
33-10.25
(10.32m)
nwi
1
8
Robinson, Najla
10
State College Ar
33-05.00
(10.19m)
nwi
1
9
Marshall, Aghina
10
Methacton
33-03.75
(10.15m)
nwi
1
10
Badders, Susie
11
Manchester Valle
32-09.75
(10.00m)
nwi
1
11
Cheung, Natalie
11
Strath Haven
32-04.00
(9.86m)
nwi
1
12
Thompson, Michelle
11
Pennridge
32-03.50
(9.84m)
nwi
1
13
Urian, Acacia
12
Western Wayne
32-01.25
(9.79m)
nwi
1
14
Tusar, Rachel
11
Penncrest
31-11.75
(9.75m)
nwi
1
15
Odell, Elise
10
Conestoga
31-07.75
(9.65m)
nwi
1
16
Torres, Anna
12
Jamestown
31-07.00
(9.63m)
nwi
1
17
Bailey, Lauren
12
Conestoga
31-05.75
(9.59m)
nwi
1
18
Magnant, Emmy
11
Hatboro Horsham
31-05.50
(9.59m)
nwi
1
19
Fair, Diamond
12
Elizabeth Seton
31-05.00
(9.58m)
nwi
1
20
Valent, Alyssa
10
State College Ar
31-03.75
(9.54m)
nwi
1
21
Taylor, Layne
10
Coatesville Area
31-01.50
(9.49m)
nwi
1
22
Shearer, Julianna
12
Mt de Sales
31-00.50
(9.46m)
nwi
1
23
Zaplitney, Shayne
11
Coatesville Area
30-11.00
(9.42m)
nwi
1
24
Walt, Bridget
10
Phoenixville Are
30-08.25
(9.35m)
nwi
1
25
Kempski, Tesia
10
Bishop Mcdevitt
30-07.25
(9.33m)
nwi
1
26
Brown, Bianca
12
J P Mccaskey
30-02.50
(9.21m)
nwi
1
27
Holland, Tia
10
Springfield (Del
30-02.25
(9.20m)
nwi
1
28
Thomas, Claudia
11
J P Mccaskey
30-01.50
(9.18m)
nwi
1
29
Schomp, Beth
12
Eastern Lebanon
29-05.50
(8.98m)
nwi
1
30
Gerhold, Christa
10
Manchester Valle
29-00.00
(8.84m)
nwi
1
31
Byrd, Kayla
11
Springfield (Del
28-10.25
(8.79m)
nwi
1
32
Stessney, Madison
09
Altoona Area
28-03.00
(8.61m)
nwi
1
33
Daub, Karlee
10
Hershey
28-02.50
(8.60m)
nwi
1
34
Hassinger, Cameron
10
Mifflin County
27-07.75
(8.43m)
nwi
1
--
Chenkus, Courtney
12
Robbinsville
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Beatty, Kristin
12
Methacton
10-09.00
(3.28m)
1
2
Gould, Katlin
12
Cedar Cliff
10-00.00
(3.05m)
1
2
Young, Amanda
12
Red Lion Area
10-00.00
(3.05m)
1
4
Dibert, Jennifer
12
Cumberland Valle
10-00.00
(3.05m)
1
5
Royer, Haley
12
Cumberland Valle
9-06.00
(2.90m)
1
6
Wicker, Emily
12
Bishop Mcdevitt
9-06.00
(2.90m)
1
7
Nese, Kate
11
State College Ar
9-06.00
(2.90m)
1
10
Capestrani, Mikayla
11
Jamestown
9-00.00
(2.74m)
1
8
Olson, Rikka
12
Bishop Mcdevitt
9-00.00
(2.74m)
1
9
Whalen, Brett
11
Cedar Cliff
9-00.00
(2.74m)
1
11
Luciano, Andrea
11
Altoona Area
8-06.00
(2.59m)
1
12
Sauer, Monica
11
Methacton
8-06.00
(2.59m)
1
13
Schomp, Beth
12
Eastern Lebanon
8-06.00
(2.59m)
1
14
Thompson, Kinsey
09
State College Ar
8-00.00
(2.44m)
1
15
Swingle, Danielle
11
Western Wayne
8-00.00
(2.44m)
1
16
Thomasson, Alecia
11
Lower Dauphin
7-06.00
(2.29m)
1
17
Hemmler, Abby
11
Western Wayne
7-00.00
(2.13m)
1
--
Kreiling, Jenna
10
Hatboro Horsham
NH
(--)
1
--
Gibble, Nicole
12
Eastern Lebanon
NH
(--)
1
--
Weir, Caroline
12
Lower Dauphin
NH
(--)
1
--
Ansary, Sheila
09
Hershey
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#kevin-dare
#high
#school
#invitational
More news
2013 Entries - Kevin Dare High School Invitational
1052 shares:
Kevin Dare High School Invitational
,
Altoona Area High School Track & Field and Cross Country - Altoona, Pennsylvania
,
Archbishop Curley High School Track and Field and Cross Country - Baltimore, Maryland
,
Bishop Mcdevitt High School Track & Field and Cross Country - Harrisburg, Pennsylvania
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Methacton Hs Track & Field and Cross Country - Norristown, Pennsylvania
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
11
15
2014
14
8
2013
12
2012
4
8
2011
1
2010
4
Show 3 more
Hashtags
#kevin-dare
#high
#school
#invitational
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!